Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Preferencje w przyjmowaniu do publicznych żłobków i przedszkoli powinny mieć dzieci, które są zaszczepione – uważają dwaj mieszkańcy Wrocławia: adwokat Marcin Kostka oraz działacz społeczny Robert Wagner. Teraz zbierają podpisy pod napisanym przez siebie obywatelskim projekcie ustawy „Szczepimy, bo myślimy”. Miałaby ona dawać samorządom prawo decyzji, czy przy rekrutacji brać pod uwagę czy dzieci były szczepione, czy też nie.

Lekarze biją na alarm. W ciągu siedmiu lat dziesięciokrotnie wzrosła liczba odmów szczepienia dzieci przez rodziców lub opiekunów. O ile w 2010 roku takich odmów było 3,5 tysiąca, to już w ubiegłym roku – 30 tysięcy – według danych Państwowego Instytutu Higieny.

Już na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu, w październiku odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy, przedłożonego przez aktywistów ruchów antyszczepionkowych. Miałby on likwidować szczepienia obowiązkowe na rzecz dobrowolnych.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • dr Beata Litwińska - pediatra, neonatolog;
  • Magdalena Urbala - Stowarzyszenie Rodzice dla Szczecina;
  • Małgorzata Wilczewska - przewodnicząca zarządu Związku Dużych Rodzin w Szczecinie;
  • Zbigniew Bogucki - adwokat, Szczecińskie Towarzystwo Dialogu o Prawie.

Robert Wagner kandyduje do Rady Miasta Wrocławia jako kandydat niezależny z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza „Sojusz dla Wrocławia”, a mecenas Zbigniew Bogucki do Sejmiku Województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości.
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej
56789