Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
W tym miesiącu szczecińska Akademia Sztuki obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W tym miesiącu szczecińska Akademia Sztuki obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W tym miesiącu szczecińska Akademia Sztuki obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Gdy powstawała, wszyscy mieli nadzieję, że zmieni miasto, będzie jego wartością dodaną. I rzeczywiście, dziś uchodzi za jedną z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. A to stawia i przed nią i przed Szczecinem nowe wyzwania. Co roku jej mury opuszczają nowi absolwenci. Co zrobić, by zostawali w Szczecinie i przyczyniali się do jego rozwoju nie tylko jako artyści, ale także ludzie kreatywni, tworzący nowe przedsięwzięcia?
Młodzi przedsiębiorcy mają Inkubatory Przedsiębiorczości, debiutujący w nowych technologiach Technopark. Absolwentom Akademii Sztuki, którzy chcieliby spróbować swoich sił w przemysłach kreatywnych też przydałoby się wsparcie.
Przemysł kreatywny to stosunkowo nowe zjawisko. Według definicji, wypracowanej przez Brytyjczyków - to „działania, które biorą się z indywidualnej kreatywności i talentu, i które mają zarazem potencjał kreowania bogactwa oraz zatrudnienia poprzez wytwarzanie i wykorzystywanie praw własności intelektualnej" .
Dziś do przemysłów kreatywnych zalicza się dziedziny gospodarki między innymi takie jak reklama, kinematografia, architektura, muzyka, gry komputerowe, wzornictwo, tworzenie oprogramowania czy modę.

Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Dorota Serwa - dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
  • prof. Kamil Kuskowski - Akademia Sztuki w Szczecinie, artysta, kurator wystaw
  • Stanisław Ruksza - dyrektor Trafostacji Sztuki w Szczecinie
  • Daniel Wacinkiewicz - zastępca prezydenta Szczecina
 

Zobacz także

2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Kontrapunkcie przeszedł do historii W niedzielę wieczorem zakończył się Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. Jaki był powracający po dwóch… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Bilans 20 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej Jutro mija 20 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej - jak zmieniliśmy się przez te lata i co ta wspólnota nam dała. » więcej
45678