Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
To gorący spór i to dosłownie. 6 milionów złotych na budowę kotłów gazowych w ciepłowni Dąbska ma otrzymać od miasta niemiecka firma E.ON, która kontroluje Szczecińską Energetykę Cieplną. Z taką decyzją nie zgadza się Zespół Elektrowni Dolna Odra przekonując, że inwestycja może doprowadzić do zamknięcia jednej z elektrociepłowni. Zdaniem miejskich urzędników, to próba przerzucenia na miasto problemów w ZEDO. Co dalej?
Kłótnia prezydenta z wiceprezesem Polskiej Grupy Energetycznej, gorące dyskusje radnych na temat inwestycji niemieckiego koncernu E.ON. wspartego pieniędzmi miasta Szczecin - ostatecznie radni większości rządzącej Szczecinem, Bezpartyjnych i KO zgodzili się na dokapitalizowanie spółki New Cogen sześcioma milionami złotych. Ta ma przebudować elektrociepłownię Dąbie, aby przejść na paliwo gazowe. Krytycy natomiast uważają, że inwestycja nie ma uzasadnienia ani ekonomicznego ani ekologicznego.
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Dominika Jackowski – radna – Koalicja Obywatelska
  • Witold Dąbrowski – radny - Prawo i Sprawiedliwość
  • Mirosław Żylik – radny - Bezpartyjni
  • Sylwester Chruszcz – dyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra
  • Danuta Misztal – rzeczniczka prasowa Szczecińskiej Energetyki Cieplnej
  • Marcin Roszkowski – ekspert ds energetyki, portal Bizensalert.pl, Prezes Instytutu Jagiellońskiego
 

Zobacz także

2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Kontrapunkcie przeszedł do historii W niedzielę wieczorem zakończył się Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. Jaki był powracający po dwóch… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Bilans 20 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej Jutro mija 20 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej - jak zmieniliśmy się przez te lata i co ta wspólnota nam dała. » więcej
45678