FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Na granicy
Na granicy
24 lutego nad ranem rosyjskie wojska dokonały inwazji na Ukrainę. Bomby, pociski i rakiety zaczęły spadać na obiekty wojskowe, budynki mieszkalne, przedszkola, szpitale.
Ku naszej granicy ruszyła fala uchodźców wojennych, głównie kobiety i dzieci. Szukają bezpieczeństwa i spokoju. W przygranicznych gminach powstały punkty recepcyjne, a lokalni mieszkańcy zmobilizowali wszystkie siły, by tak po prostu i po ludzku pomóc osobom uciekającym przed wojną. Autorzy reportażu odwiedzili Dołhobyczów, Zosin, Horodło i Hrubieszów. W audycji wypowiadają: Marta Majewska burmistrz Hrubieszowa, Monika Podolak i Aneta Klimczak z Urzędu Miasta w Hrubieszowie, Aneta Tywoniuk-Małysz dyrektorka Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, Jan Hajkowski dyrektor Zespołu Szkół w Horodle, koordynator punku recepcyjnego, Marek Batras dyrektor Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Krzysztof Świta proboszcz parafii w Łaszczowie i inni. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu zatytułowanego „Punkty graniczne”- Katarzyny Michalak, Tomasza Najdy i Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet. Reportaż zrealizował Piotr Król i muzycznie oprawił Artur Giordano. Emisja dzisiaj po 22-ej.
Przemysław Landowski i Paweł Ozdoba
Przemysław Landowski i Paweł Ozdoba
Joanna Łaskarzewska PCK Szczecin, fot. Robert Stachnik
Joanna Łaskarzewska PCK Szczecin, fot. Robert Stachnik
Posłuchaj reportażu
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Po reportażu rozmowa z Joanną Łaskarzewską dyr ZOO PCK w Szczecinie oraz Przemysławem Landowskim i Paweł Ozdobą - Komitet Pomocy Ukrainie, Widzialna Ręka i Szczecin dla Ukrainy.
 

Zobacz także

2024-03-27, godz. 06:00 „Szaleństwo off-roadowe” – reportaż Anny Kolmer Miłośników off-roadu z sezonu na sezon zaczyna przybywać. Gdy choć raz spróbuje się swoich sił za kierownicą terenowego samochodu apetyt na adrenalinę… » więcej 2024-03-26, godz. 11:24 "Jak pachnie Szczecin?" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Zawalczyć o siebie, złamać schemat, w który zostaliśmy wtłoczeni, robić rzeczy, które przynoszą radość innym. To sposób Aleksandry Hopke na bycie szczęśliwą… » więcej 2024-03-25, godz. 10:44 Książki ze Szczecinem w tle [Rozmowa] Inga Iwasiów, Sylwia Trojanowska, Leszek Herman, Marek Stelar, Przemysław Kowalewski, Marcin Grzelak czy Michał Dłużak - po książki tych autorów mieszkańcy… » więcej 2024-03-21, godz. 06:00 „Iskierki w Teatrze” - reportaż Małgorzaty Furgi 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Często przy tej okazji przypominamy sobie o tych osobach. Jednak rodzice i opiekunowie chcą… » więcej 2024-03-20, godz. 06:00 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej 2024-03-19, godz. 00:06 "Historia wagi lekkiej" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Są zgrani na scenie i w życiu. "Dobry duet to harmonia" - deklaruje Kasia. "To tak jak z gitarą - żeby się nie rozstrajała, trzeba podtrzymywać właściwą… » więcej 2024-03-18, godz. 09:41 "Aksamitna wioska"- reportaż Anny Kolmer Każdy z nas ma, lub chce mieć, swoje miejsce na ziemi. Z "oswojoną" lubianą przestrzenią łatwiej się identyfikować i łatwiej o nią dbać. Przekonali… » więcej 2024-03-14, godz. 01:18 "Zachowaj to dla siebie" - reportaż Anny Kolmer Uczennice IX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” wymyśliły projekt społeczny… » więcej 2024-03-13, godz. 06:00 "Ciężki kawałek chleba" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Kiedyś w Szczecinie było ponad 100 małych piekarni wyrabiających pieczywo tradycyjnymi metodami, dzisiaj zostało tylko kilka. Ponad czterdzieści lat przygody… » więcej 2024-03-12, godz. 09:24 "Kraina poplątanych dróg" - reportaż Małgorzaty Furgi Po 10 latach pobytu za granicą, wrócili do Polski. Tęsnili przede wszystkim za za zachodniopomorskimi krajobrazami. Teresa T. Maja i Krzysztof Petelczyc, razem… » więcej
45678