FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com
Stowarzyszenie OFFicyna, organizacja pożytku publicznego przez ostatnie dwa lata realizuje projekt "Puk, puk! Jesteśmy tu". To działania skierowane do osób wykluczonych: bezdomnych, więźniów, dzieci z domów dziecka czy młodzieży z ośrodków wychowawczych). Cel jest prosty - dać im głos, by mogli swoje historie opowiedzieć na własnych warunkach.

Projekt, finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny, obejmował cykl zajęć w ramach Dyskusyjnych Klubów Filmowych i warsztatów filmowych.

Powstały mini filmiki zrealizowane w Domach Rodzinnych w Szczecinie, film "Moc" w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży, a ostatnio słuchowiska w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Do wysłuchania pierwszego z nich zapraszamy dziś po 22. To opowieść skazanego z rozbój i morderstwo Przemysława zatytułowana "Konferencja ze skazanym"

Ze skazanymi współpracowały Małgorzata Frymus i Ewa Kaptur ze Stowarzyszenia OFFicyna, które będą gośćmi "Fonosfery".
Posłuchaj 1 części rozmowy z Małgorzatą Frymus i Ewą Kaptur ze Stowarzyszenia OFFicyna
Posłuchaj słuchowiska przygotowanego przez Stowarzyszenie OFFicyna
Posłuchaj 2 części rozmowy z Małgorzatą Frymus i Ewą Kaptur ze Stowarzyszenia OFFicyna
 

Zobacz także

2023-11-07, godz. 06:00 „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje” - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub… » więcej 2023-11-02, godz. 09:38 „Złoty chłopak” – reportaż Katarzyny Michalak „Złoty chłopak” to opowieść Katarzyny Michalak o Abrahamie Tuszyńskim, polskim Żydzie z Brzezin koło Łodzi. Marząc o wyprawie za ocean, Abraham dotarł… » więcej 2023-11-01, godz. 16:10 Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza Najnowsza ekranizacja "Znachora" bije rekordy popularności w Netflixie, poprzednia - z 1981 zyskała miano kultowej, a pierwsza - z 1937 roku przyciągała tłumy… » więcej 2023-11-01, godz. 05:18 Zapalmy znicz pamięci dla Redaktora Zbigniewa Puchalskiego Miał szelmowski uśmiech, nienaganne maniery, był znakomitym organizatorem i strategiem. Doskonale poruszał się w peerelowskiej rzeczywistości. Przez wiele… » więcej 2023-11-01, godz. 06:00 „Jedenaste przykazanie” – reportaż Agaty Rokickiej 1 listopada w Polsce to wyjątkowy dzień. Odwiedzamy w tym dniu groby najbliższych, znajomych i przyjaciół. W naszym regionie mamy jeszcze groby byłych mieszkańców… » więcej 2023-10-31, godz. 06:00 „Pomocnicy misjonarzy” – reportaż Małgorzaty Furgi Wszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy to ojciec Piotr Nawrot misjonarz z Boliwii zwrócił się do swojej studentki Beaty Hedzielskiej ze Szczecina z prośbą… » więcej 2023-10-30, godz. 15:34 "Włoska robota" - komedia Marka Stelara Ekipa w składzie: Szwagier, Misiek, jego żona Bożena i syn Jacek oraz towarzyszący im reporter radiowy Darek Kociborek, który ma relacjonować w radiu rodzinny… » więcej 2023-10-25, godz. 23:30 "Tam życie odczuwa się mocniej" - reportaż Małgorzaty Furgi Co powoduje, że ludzie wędrują w wysokie góry i zdobywają najwyższe szczyty świata? Na to pytanie można odpowiedzieć w prosty sposób. Z jednej strony… » więcej 2023-10-25, godz. 06:00 „Rodzina z Feniksa” - reportaż Anny Kolmer Zjawisko bezdomności w Polsce ma charakter stały. Statystyki pokazują, że około 30 tys. osób żyje w naszym kraju bez dachu nad głową. Problem zaostrza… » więcej 2023-10-24, godz. 23:00 "Bezdzietne z wyboru" - Justyna Dżbik-Kluge [ROZMOWA] Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2022 roku urodziło się najmniej dzieci od końca drugiej wojny światowej. Co to oznacza? Co te statystyki… » więcej
1213141516