FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. Maciej Papke [Archiwum Radia Szczecin] Zdjęcie z radiowego spaceru śladami "Sedinum", rok 2017
fot. Maciej Papke [Archiwum Radia Szczecin] Zdjęcie z radiowego spaceru śladami "Sedinum", rok 2017
fot. Wydawnictwo Muza
fot. Wydawnictwo Muza
fot. Wydawnictwo Muza
fot. Wydawnictwo Muza
Leszek Herman to jeden z najpopularniejszych szczecińskich autorów. Debiutował 8 lat temu powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Książka przyniosła mu rozpoznawalność i stała się bestsellerem.
Autor, który nadal jest czynnym architektem, publikuje każdego roku tylko jedną książkę. Premiera, tak jak przy „Sedinum” zawsze jesienią.
Pod koniec 2023 roku do księgarń trafiła kolejna powieść Hermana, czyli „Galeon”. To inny typ opowieści niż te, które autor publikował do tej pory. Zdecydowanie bardziej dotyka aktualnych problemów, sporo w niej uniwersalnych samorządowych historii.
„Galeon” to 8 książka Leszka Hermana. Swoje powieści autor najczęściej określa jako prozę przygodowo-awanturniczą. Czytelnicy cenią go przede wszystkim za drobiazgowe przedstawianie faktów historycznych.
Powieści Hermana są chętnie czytane, należą też do często wypożyczanych, śladami bohaterów jego powieści podróżują też po Szczecinie turyści (pierwszy spacer zorganizowało w 2017 roku Radio Szczecin).
W 2016 roku Leszek Herman odebrał nagrodę Szczecin Business Awards w kategorii Osobowość Regionu, w uznaniu za niekonwencjonalny i skuteczny sposób promowania Szczecina na kartach powieści Sedinum. Rok póżniej otrzymał tytuł honorowego Ambasadora Szczecina.
Na podstawie „Sedinum. Wiadomość z podziemi” w Radiu Szczecin powstał w 2017 roku, audiobook. Można go nadal znaleźć na radioszczecin.pl w zakładce audiobooki.
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Leszkiem Hermanem
 

Zobacz także

2023-12-26, godz. 21:43 Marek Stelar - gościem świątecznej Fonosfery [Rozmowa] Czy aspirant Dominik Przeworski rozwiąże zagadkę zabójstwa Reginy Remus? Jak zawsze, w poniedziałkowy wieczór, zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka… » więcej 2023-12-21, godz. 06:00 "Benici" - audycja Joanny Skoniecznej "W dwudziestoleciu międzywojennym mnóstwo pięknych Polek marzyło o tym, aby zrobić wielką karierę na estradzie czy w rodzącym się przemyśle filmowym. Sama… » więcej 2023-12-20, godz. 06:00 "Warto podążać za marzeniami" - reportaż Małgorzaty Furgi Każdy z nas posiada marzenia. Może część z nich udało się zrealizować, z części zrezygnować, a w spełnienie kilku jeszcze się wierzy? Dzieci mają… » więcej 2023-12-19, godz. 09:22 "Uszyj Jasia" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Akcja "Uszyj Jasia" zrodziła się z prawdziwej potrzeby i stoi za nią pewna historia. W szpitalu, w którym przebywało dziecko Natalii (inicjatorki wspólnego… » więcej 2023-12-18, godz. 18:08 Mewa, która Fika - rozmowa Joanny Skoniecznej Po niespełna 10 latach działalności, kolejna kameralna księgarnia znika ze Szczecina i Polski. Fika, bo o tej księgarni mowa, to były przede wszystkim książki… » więcej 2023-12-14, godz. 05:33 "Kurcyuszowa. Szczecin prezydentówny Słomińskiej" - słuchowisko Sylwestra Woronieckiego Do szczecińskiego parku Kasprowicza można, z ulicy Wyspiańskiego, dojść maleńką uliczką. Uliczką Heleny Kurcyuszowej. Biegnie ona m.in obok domu swojej… » więcej 2023-12-13, godz. 06:00 "Długa droga do adopcji" - reportaż Małgorzaty Furgi Kandydaci na rodziców adopcyjnych trafiają do Ośrodka Adopcyjnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich najczęściej wtedy, kiedy nie ma już szansy na urodzenie… » więcej 2023-12-12, godz. 16:15 „Nie kocham Cię!” – słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna „Nie kocham Cię!” – to kolejne słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna zrealizowane w ramach projektu „Puk, puk! Jesteśmy tu”. To cykl warsztatów… » więcej 2023-12-07, godz. 06:00 "Nasz głos" - reportaż Agaty Rokickiej To zaledwie 3 spotkania, tylko 9 godzin, a jak wielkie pokłady dobrej, kobiecej energii zostały uwolnione. "Siła kobiecej opowieści" - to hasło warsztatów… » więcej 2023-12-06, godz. 06:00 „ Sala bez Kabli” – reportaż Anny Kolmer Znaczący rozwój technologiczny sprawia, że coraz więcej zawodów w Polsce zanika. Ręczne wykonywanie pewnych rzeczy przestało się opłacać. Dlatego coraz… » więcej
910111213