FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Fot. Anna Kolmer [Radio Szczecin]
Niedawno w Goleniowie zakończył się 33. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art. Tegoroczny temat konkursu to „Wszystkie kolory muzyki”. Organizatorem tego wydarzenia jest Goleniowski Dom Kultury. Color Art to jeden z ważniejszych konkursów plastycznych w Polsce dla dzieci i młodzieży, cieszący się także dużym uznaniem w świecie. Od 2004 roku objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. Unesco.

Na konkurs nadesłanych zostało ponad 1500 prac z 15 krajów. Laureaci, w tym roku były to dzieci z Ukrainy, Słowacji, Białorusi i wielu zakątków Polski, zapraszani są do Goleniowa na otwarcie wystawy. Następnie biorą udział w warsztatach artystycznych, które od kilku już lat odbywają się w Międzywodziu. W tym roku na bałtyckiej plaży dzieci tworzyły żywe obrazy inspirowane dziełami: Pabla Picassa, Tadeusza Makowskiego, Gustava Klimta i Augusta Renoira. Ten jedyny w swoim rodzaju warsztat, przygotowuje i prowadzi dwoje artystów od lat związanych z festiwalem: prof. Marek Haładuda z Poznania i Izabela Wolska ze Szczecina. Warto nadmienić, że festiwal jest bardziej znany poza granicami kraju niż w Polsce czy w województwie zachodniopomorskim. Dlaczego?

Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Ja wiem lepiej" w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej - dziś po 22.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Wiesławą Markiewicz - Wiesławą Markiewicz - malarką, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, związaną z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie
 

Zobacz także

2024-08-06, godz. 22:56 "Ludzie o duszach retro" [Rozmowa] 6 manekinów w strojach historycznych, fotografie nawiązujące do czasów: wiktoriańskich, edwardiańskich, lat 20., lat 30. oraz lat 40. ubiegłego wieku oraz… » więcej 2024-08-03, godz. 12:44 "Szóstka" - ostatni odcinek radiowej powieści W poniedziałek po 21 w Fonosferze ostatni odcinek audiobooka na podstawie powieści Przemysława Kowalewskiego. "Szóstki" można było słuchać w Radiu Szczecin… » więcej 2024-07-31, godz. 09:49 "Lalka też człowiek" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Całe życie z lalką, czy to poważne zajęcie?" - z uśmiechem zadaje pytanie bohater reportażu. "Może i niepoważne, ale to jest moje miejsce" - odpowiada… » więcej 2024-07-30, godz. 15:02 "Czas na szkle zapisany" reportaż Anny Kolmer Wszystko zaczęło się w dniu, w którym na strychu dawnego goleniowskiego atelier fotograficznego znalezione zostały kartony pełne szklanych płytek. Okazało… » więcej 2024-07-28, godz. 21:23 "Szóstka" - audiobook w Radu Szczecin Jak zakończy się akcja w kościele św. Piotra i Pawła, czy wszyscy bohaterowie powieści przeżyją? W tym tygodniu, wielki finał i zakończenie audiobooka… » więcej 2024-07-25, godz. 06:00 „Quistorp Dobre Serce” - reportaż Joanny Skoniecznej Znikają pozostałości po pierwszej fabryce szczecińskiego przedsiębiorcy Johannesa Quistorpa. Chodzi o działającą w Lubinie firmę w której produkowano… » więcej 2024-07-24, godz. 11:45 "Niech pieśni niosą fale" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Gdy świat cały jest moim mieszkaniem, kurs niepewny którym płynąć dziś muszę, wskaż mi drogę o dobra gwiazdo, wprost do domu zaprowadź mą duszę. Niech… » więcej 2024-07-23, godz. 00:38 "Pomaganie robi różnicę" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater dzisiejszej opowieści, Jakub Belina – Brzozowski urodził się i wychował w Szczecinie. Planował karierę naukową, ale los zdecydował inaczej. W… » więcej 2024-07-20, godz. 22:11 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Szczecin Łękno, Głębokie i Osowo - to tam w ostatnich odcinkach toczyła się akcja "Szóstki". Audiobook na podstawie powieści Przemysława Kowalewskiego… » więcej 2024-07-18, godz. 09:47 "Zwyczajne życie, czyli taśma Pana Kamila" - reportaż Małgorzaty Frymus Pan Kamil Orchowski od niemal zawsze mieszka w Dąbiu - dzielnicy Szczecina. Tam jego rodzice przenieśli się z centrum miasta, bo to było po drugiej stronie… » więcej
23456