Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Szczeciński Urząd Miasta. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczeciński Urząd Miasta. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
KAWKA odlatuje a nadlatuje MEWA. Władze Szczecina oferują 55 proc. dofinansowania dla tych, którzy zdecydują się zamienić piec na węgiel czy drewno na bardziej ekologiczne źródło ciepła. W Szczecinie mamy około 6,5 tys. pieców kaflowych w budynkach komunalnych, piece są także w wielu domach jednorodzinnych.

W ramach programu MEWA w grę wchodzi podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne lub odnawialne źródło energii. Programem mogą zostać objęte również termomodernizacje budynków wielorodzinnych, towarzyszące wymianie instalacji grzewczej.

Na realizację MEWY w tym roku zaplanowano 600 tys. zł. Kwota ta ma być sukcesywnie zwiększana w kolejnych latach. Nowy program ma zastąpić poprzedni, obecnie wygaszany, o nazwie KAWKA. Głosowanie w sprawie programu MEWA na najbliższej sesji Rady Miasta.
Czy zamiast tworzyć takie programy nie można by podłączyć wszystkich starych kamienic w centrum Szczecina do sieci ciepłowniczej?
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Paweł Adamczyk – dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin;
  • Andrzej Miluch – Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska;
  • Wiesław Misztela – mistrz kominiarstwa oraz biegły sądowy w tej dziedzinie.
 

Zobacz także

2024-05-14, godz. 19:32 Polki chcą rodzić w godnych warunkach Rozpoczął się Tydzień Godnego Porodu. W całej Polsce obywa się szereg bezpłatnych spotkań edukacyjnych. Czy w naszym kraju kobiety rodzą w godnych wa… » więcej 2024-05-14, godz. 19:31 Eurowizja - coraz więcej kontrowersji i skandali Nie gasną komentarze po Konkursie Piosenki Eurowizja 2024. W najmniejszym stopniu dotyczą spraw muzycznych. Jaki jest ten festiwal? W którą stronę zmierz… » więcej 2024-05-14, godz. 19:31 Seria pożarów w Polsce. Czy to przypadek? W ciągu ostatnich dni doszło w Polsce do kilku pożarów. Czy to przypadek? Takie pytanie pojawia się w związku z ostrzeżeniami NATO o możliwości pojawienia… » więcej 2024-05-13, godz. 13:41 Porządkują wieżę Quistorpa Setki elementów zburzonej wieży Quistorpa odnaleźli wokół ruin tego zabytku wolontariusze podczas sobotniej akcji w Lesie Arkońskim. To początek porządkowania… » więcej 2024-05-13, godz. 13:41 Będzie Komisja ds. Badania Wpływów Rosyjskich? Po ucieczce byłego sędziego Tomasza Szmydta na Białoruś i jego współpracy z obcym wywiadem wraca sprawa powołania Państwowej Komisji ds. Badania Wpływów… » więcej 2024-05-13, godz. 13:40 Trwają lokalne polityczne negocjacje Polska 2050 współtworzy koalicję w Sejmiku , ale nie ma przedstawiciela w zarządzie województwa zachodniopomorskiego. Natomiast w Szczecinie Koalicja Obywatelska… » więcej 2024-05-09, godz. 19:36 Unijny Zielony Ład kontra małe i średnie gospodarstwa rolne Polscy rolnicy twierdzą, że wymogi Zielonego Ładu spowodują, że produkcja rolna stanie się nieopłacalna. Jak w takim razie pogodzić rentowność z rolnictwem… » więcej 2024-05-09, godz. 19:36 Urządzenia elektryczne naprawiać, a nie wyrzucać. Nowe unijne przepisy Nie wyrzucać a reperować. Parlament Europejski zatwierdził tzw. prawo do naprawy, które da konsumentom szersze gwarancje dotyczące naprawiania produktów… » więcej 2024-05-09, godz. 19:35 Niebezpieczne związki sędziego Tomasza Szmydta Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś, gdzie poprosił o azyl polityczny. Za rządów Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2024-05-08, godz. 18:28 Jaka przyszłość przed bibliotekami? Dziś obchodzimy dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. W Polsce działa prawie 8 tysięcy bibliotek publicznych i ponad 30 tysięcy szkolnych. Jaką rolę pełnią… » więcej
12345