Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Korytarze życia ratują życie - dosłownie. Szybszy przejazd pogotowia ratunkowego do ofiar zdarzeń drogowych to dziś, w dobie coraz większego ruchu na drogach - konieczność.
W ubiegłym roku na polskich drogach doszło do ponad 30 tysięcy wypadków. Zginęło w nich trzy tysiące osób. Być może ta smutna statystyka byłaby nieco inna, gdyby kierowcy nie tylko chcieli i umieli, ale wręcz byliby zobowiązani do tworzenia - w razie potrzeby - tzw. „korytarzy życia”. Korytarz życia to pas jezdni uwolniony przez kierowców, by pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja mogły dojechać do poszkodowanych w wypadkach. Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało, że już wkrótce obowiązek tworzenia przez kierowców korytarzy życia zostanie wprowadzony do przepisów o ruchu drogowym i będzie dotyczył autostrad oraz dróg ekspresowych. To ogromnie ważne, by kierowcy umieli zachować się na drodze, gdy dochodzi do wypadku - mówi Stanisław Sajko, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Do posłuchania audycji zaprasza Radio Szczecin.
Goście:
  • Filip Grega - socjolog ruchu drogowego, Akademia Bezpiecznej Nauki i Techniki Jazdy,
  • Przemysław Kaczmarek, ratownik medyczny, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego,
  • Arkadiusz Kuzio - Akademia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szczecinie,
  • Zenon Trzepacz, prezes OSP gminy Gryfino.
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej
12345