Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Platforma poszła w stronę lewackiego ekstremizmu – powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jako o partii bez wizji – mówi jej współzałożyciel – Andrzej Olechowski. A sama PO ma problem z deklaracją ideową, bo kością niezgody jest aborcja i coraz bardziej lewicowy wizerunek. Kto tworzy dziś polskie polityczne centrum?
- Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo, to oczywiste - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. I dodaje - Z kolei Platforma Obywatelska poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje. Lider PiS zastanawia się także, czy tworzy się nowy układ opozycji - Czy to układ z Hołownią, oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy - podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy. Dziś zastanawiamy się gdzie znajduje się "centrum" polskiej sceny politycznej, kto je stanowi, i dokąd zmierza centrowo-liberalna dotychczas Platforma, o której krytycznie mówił niedawno w wywiadzie jeden z założycieli ugrupowania – Andrzej Olechowski.
Zaprasza Piotr Kobalczyk.
Goście:
  • Aleksandra Jakubowska - dziennikarka i publicystka wpolityce.pl
  • Piotr Semka - publicysta tygodnik "Do rzeczy", współautor programu Radio szczecin na Wieczór, Magazyn Międzynarodowy
  • Wojciech Wybranowski - dziennikarz i publicysta
  • prof. Antoni Dudek - politolog i historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • prof. Kazimierz Kik - politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej
12345