FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Poszukiwana rodzina zastępcza
Poszukiwana rodzina zastępcza
W Szczecinie, podobnie jak i w innych polskich miastach, brakuje rodzin zastępczych. O tym kto i jak może prowadzić dom dla potrzebujących dzieci, kolejny raz będziemy rozmawiać w magazynie Fonosfera.
Od wielu lat z mapy Polski znikają duże domy dziecka. Instytucje, które nie dawały możliwości stworzenia dzieciom prawdziwych, rodzinnych warunków do życia.
Zgodnie z ustawą z 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, Polska miała odchodzić od prowadzenia dużych domów dziecka właśnie na rzecz rodzin zastępczych. Niestety osób, które tworzą takie domy, cały czas brakuje.
Dział Pieczy Zastępczej MOPR w Szczecinie podejmuje wiele działań promujących tę ideę. Ostatnio wraz z Zachodniopomorską Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” realizują projekt pt. Barwy Rodzicielstwa Zastępczego w ramach, którego odbywają się spotkania informacyjne, skierowane do osób rozważających możliwość podjęciem roli rodzica zastępczego.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi „Poszukiwana rodzina zastępcza”.
Premiera dzisiaj po 22-ej.
Poszukiwana rodzina zastępcza - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, rozmowczynie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie: Małgorzata Olszewska - Kierownik Sekcji ds. Promocji i Rozwoju Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Ewa Wilanowska - psycholog
 

Zobacz także

2023-11-14, godz. 16:06 „Spowiedź alkoholika” - słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna w ramach projektu "Puk, puk! Jesteśmy tu" W ubiegły czwartek w „Fonosferze” prezentowaliśmy słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, organizację pożytku publicznego w ramach projektu… » więcej 2023-11-13, godz. 13:25 "Krzywda" - audiobook na podstawie powieści Marka Stelara "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał tego autora na naszej antenie. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym… » więcej 2023-11-09, godz. 14:59 "Konferencja ze skazanym" - słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna Stowarzyszenie OFFicyna, organizacja pożytku publicznego przez ostatnie dwa lata realizuje projekt "Puk, puk! Jesteśmy tu". To działania skierowane do osób… » więcej 2023-11-08, godz. 10:24 "Po prostu Korfanty" - reportaż Eweliny Kosałki-Passii Był jednym z najbardziej znanych polityków dwudziestolecia międzywojennego i jednym z twórców naszej niepodległości, który z poświęceniem i skutecznie… » więcej 2023-11-07, godz. 06:00 „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje” - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub… » więcej 2023-11-02, godz. 09:38 „Złoty chłopak” – reportaż Katarzyny Michalak „Złoty chłopak” to opowieść Katarzyny Michalak o Abrahamie Tuszyńskim, polskim Żydzie z Brzezin koło Łodzi. Marząc o wyprawie za ocean, Abraham dotarł… » więcej 2023-11-01, godz. 16:10 Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza Najnowsza ekranizacja "Znachora" bije rekordy popularności w Netflixie, poprzednia - z 1981 zyskała miano kultowej, a pierwsza - z 1937 roku przyciągała tłumy… » więcej 2023-11-01, godz. 05:18 Zapalmy znicz pamięci dla Redaktora Zbigniewa Puchalskiego Miał szelmowski uśmiech, nienaganne maniery, był znakomitym organizatorem i strategiem. Doskonale poruszał się w peerelowskiej rzeczywistości. Przez wiele… » więcej 2023-11-01, godz. 06:00 „Jedenaste przykazanie” – reportaż Agaty Rokickiej 1 listopada w Polsce to wyjątkowy dzień. Odwiedzamy w tym dniu groby najbliższych, znajomych i przyjaciół. W naszym regionie mamy jeszcze groby byłych mieszkańców… » więcej 2023-10-31, godz. 06:00 „Pomocnicy misjonarzy” – reportaż Małgorzaty Furgi Wszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy to ojciec Piotr Nawrot misjonarz z Boliwii zwrócił się do swojej studentki Beaty Hedzielskiej ze Szczecina z prośbą… » więcej
12345