FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
kpt. Piotr Budzynowski z ochroną antyterrorystów | "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej
kpt. Piotr Budzynowski z ochroną antyterrorystów | "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej
mat. Wydawanictwa Agora
mat. Wydawanictwa Agora
Prawie 3 miesiące - tyle czasu był uwięziony przez somalijskich piratów, pochodzący ze Świnoujścia, kapitan Piotr Budzynowski. Do porwania jednostki, którą dowodził doszło 13 lat temu, ale przez wiele lat bohater dzisiejszego reportażu nie chciał i nie mógł o tym mówić.

To co działo się w czasie porwania, spisywał w ukryciu, w specjalnym dzienniku.
W oparciu o te wspomnienia powstała książka Łukasza Pilipa „Porwany. 82 dni w rękach piratów.". Jest to przejmująca historia kapitana oraz walki jego żony Iwony i córki o uwolnienie zakładników.

Przypomnijmy statek „Beluga Nomination" został uprowadzony, wraz z 11- osobową załogą, 22 stycznia 2011 roku. Jednostkę uwolniono w kwietniu tego samego roku.

Kapitan Piotr Budzynowski wrócił na somalijskie wody w 2019 roku, pływał jednak ze wsparciem jednostek antyterrorystycznych.

Zapraszam do wysłuchania reportażu Joanny Skoniecznej "Oczy pirata". Realizacja dźwięku - Krzysztof Skonieczny.
Po nim rozmowa z autorem książki „Porwany. 82 dni w rękach piratów" Łukaszem Pilipem.
"Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej, gość Łukasz Pilip - autor książki „Porwany. 82 dni w rękach piratów."
 

Zobacz także

2024-01-14, godz. 17:00 Przemysław Kowalewski - kryminały inspirowane Szczecinem To był, w Szczecinie, najgłośniejszy debiut literacki w ubiegłym roku. Przemysław Kowalewski – to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się… » więcej 2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej 2024-01-07, godz. 13:47 „Johannes Quistorp” - film dokumentalny o szczecińskim przesiębiorcy i filantropie Pogodno, Łękno, Park Kasprowicza, Jasne Błonia, Syrenie Stawy - m.in te wszystkie miejsca Szczecin zawdzięcza właśnie rodzinie Quistorpów. Kilka dni temu… » więcej 2024-01-04, godz. 08:37 "Pieniądze to nie wszystko - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej 2024-01-03, godz. 08:42 „Miniaturzystka” - reportaż Joanny Skoniecznej "Przez dziurkę od klucza" - wystawę prac Urszuli Kwietniewskiej-Łacny można oglądać pod koniec ubiegłego roku w Gryfinie i Chojnie. w Autorka, od 10 lat… » więcej 2024-01-02, godz. 06:00 „Pokonać Endometriozę” – reportaż Małgorzaty Furgi Endometrioza to choroba trwająca całe życie, która wiąże się z bezustannym cierpieniem, a kluczowym elementem walki z nią jest jak najszybsza diagnoza… » więcej 2023-12-31, godz. 15:07 Najlepszy polski kryminał "Krzywda" w Radiu Szczecin "Krzywda" - audiobook na podstawie tej powieści, jeszcze do końca najbliższego tygodnia, w Radiu Szczecin. Akcja kryminału Marka Stelara rozgrywa się w… » więcej 2023-12-28, godz. 06:00 „Po naukę do Polic” – reportaż Małgorzaty Furgi Bohaterem dzisiejszego reportażu jest organizacja pożytku publicznego, a mianowicie Polickie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością… » więcej
7891011