Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

[fot. Krzysztof Bieliński, Robert Jaworski, www.teatr-polski.art.pl]
[fot. Krzysztof Bieliński, Robert Jaworski, www.teatr-polski.art.pl]
Andrzej Seweryn będzie gościem tegorocznego "Lata z Muzami" w Nowogardzie. Podczas festiwalu aktor wystąpi w spektaklu "Rozmowy z Szekspirem" oraz spotka się z widzami.
"Rozmowy z Szekspirem" w reżyserii i z udziałem Andrzeja Seweryna będzie można zobaczyć podczas uroczystej inauguracji "Lata z Muzami", 14 lipca. Dzień później, po pokazie filmu "Ostatnia rodzina", w którym Seweryn gra słynnego malarza, rzeźbiarza i fotografika Zdzisława Beksińskiego, odbędzie się otwarte spotkanie z aktorem. Podczas festiwalu widzowie będą mogli obejrzeć także inne filmy z udziałem Andrzeja Seweryna, tj. "Różyczka" i "Anatomia zła".

Andrzej Seweryn to aktor filmowy i teatralny. Miłośnicy kina znają go z takich filmów jak: "Noce i dnie" Jerzego Antczaka, "Dziecinne pytania" Janusza Zaorskiego czy produkcji Andrzeja Wajdy: "Człowiek z żelaza" i "Dyrygent", za występ w którym otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale. Zagrał również m.in. w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga czy "Całkowitym zaćmieniu" Agnieszki Holland, a także "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, "Panu Tadeuszu" Wajdy oraz "Prymasie - Trzech latach z tysiąca" Teresy Kotlarczyk. W ubiegłym roku Seweryn wcielił się w rolę Zdzisława Beksińskiego w "Ostatniej rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego, za którą otrzymał m.in. Orła, Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Srebrnego Lamparta na MFF w Locarno.

Główne wydarzenia "Lata z Muzami" w Nowogardzie rozpoczną się 14 lipca. To będzie 21 edycja festiwalu. W programie są m.in. pokazy filmowe, spotkania z twórcami polskiego kina oraz artystami, koncerty, wernisaże czy występy kabaretowe. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.ndk.pl.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty