Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Życie i twórczość Stanisława Lema będzie tematem kolejnego spotkania organizowanego w Szczecinie w ramach cyklu "Herbatka u...". Dziś o godzinie 18 w Willi West Ende spotkają się miłośnicy autora "Solaris" oraz wybitni komentatorzy jego dorobku.
O Lemie opowiadać będą Jerzy Jarzębski – krytyk i historyk literatury, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor publikacji: "Zufall und Ordnung. Zum Werk Stanislaw Lems" oraz "Wszechświat Lema", dr Maciej Płaza - autor książki "O poznaniu w twórczości Stanisława Lema" oraz Wiktor Jaźniewicz – tłumacz dzieł Lema na język rosyjski i białoruski.

Stanisław Lem jest wciąż najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 27 milionów egzemplarzy.

Cykl "Herbatek u..." realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promocja Czytelnictwa". Organizatorami spotkań są Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie i kwartalnik literacko-filozoficzny [fo:pa].

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty