Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Motocykliści z międzynarodowego Klubu Stróżów Prawa "Blue Knights" w środę wyjechali ze Szczecina. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Motocykliści z międzynarodowego Klubu Stróżów Prawa "Blue Knights" w środę wyjechali ze Szczecina. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pokonają ponad 8 tysięcy kilometrów, by pomóc rodzinie rannego żołnierza. Motocykliści z międzynarodowego Klubu Stróżów Prawa "Blue Knights" w środę wyjechali ze Szczecina. Ich celem jest Gruzja.
W ten sposób chcą zebrać pieniądze m.in. na sfinansowanie wakacji dla córki starszego kaprala Łukasza Sroczyńskiego oraz na jego rehabilitację. Żołnierz ze Stargardu został ranny podczas "szczecińskiej" zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia jego patrol zaatakowali rebelianci. Od tamtej pory kapral Sroczyński leży w śpiączce w szpitalu w Warszawie.

W wyprawie bierze udział sześć osób, które na trzech motocyklach przejadą w sumie przez osiem krajów. Jednym z uczestników jest Krzysztof Marciniak, funkcjonariusz straży granicznej. Jak przyznaje, wyjazd do Gruzji był planowany od dawna. - Stwierdziliśmy, że nie musi to być zwykła wakacyjna podróż, że można nadać temu inny wymiar. Po prostu komuś pomóc - opowiada Marciniak.

Swoją wyprawą "Blue Knights" chcą także zwrócić uwagę na problemy polskich weteranów rannych w misjach oraz ich rodzin. - O takich przypadkach jest głośno, gdy do nich dochodzi. Potem o rannych i weteranach nic się nie mówi - podkreśla szef wyprawy, Sławomir Szychowski.

Wyprawa pod hasłem Sakartwelo2013, co po gruzińsku oznacza Gruzja, wróci do Szczecina pod koniec sierpnia. Relacje oraz zdjęcia z trasy będzie można usłyszeć w Radiu Szczecin i zobaczyć na naszej stronie www.radioszczecin.pl/gruzja.
Relacja Łukasza Guzickiego.
Motocykliści z międzynarodowego Klubu Stróżów Prawa "Blue Knights" w środę wyjechali ze Szczecina. Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty