Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

O kilka miesięcy opóźni się otwarcie pierwszego publicznego punktu przedszkolnego w podszczecińskim Mierzynie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
O kilka miesięcy opóźni się otwarcie pierwszego publicznego punktu przedszkolnego w podszczecińskim Mierzynie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
O kilka miesięcy opóźni się otwarcie pierwszego publicznego punktu przedszkolnego w podszczecińskim Mierzynie. Dzieci rozpoczną tam naukę nie wiosną, jak było w planach, a we wrześniu.
To dlatego, że strażacy wydali szereg zaleceń przeciwpożarowych i dopiero w kwietniu gmina Dobra zdobyła pozwolenie na remont dawnej podstawówki i przystosowanie szkoły do nowej funkcji.

Teraz trzeba m.in. wymienić podłogi, pomalować ściany i zmienić układ sal. Urzędnicy ogłosili przetarg na wykonawcę prac.

Punkt przedszkolny w Mierzynie przyjmie 75 dzieci. Ta wieś jest najludniejszą w gminie Dobra. Zameldowanych jest tu ponad sześć tysięcy osób. Nie ma natomiast żadnego publicznego przedszkola. Jego budowę gmina dopiero planuje.

Przedszkole "z prawdziwego zdarzenia" ma być gotowe w przyszłym roku. Stanie obok nowej szkoły, która została otwarta w ubiegłym roku. Tym sposobem zwolnił się budynek starej podstawówki, gdzie powstać ma punkt przedszkolny.
Relacja Natalii Skawińskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty