Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Socjologię mody będzie wykładać m.in. znana szczecińska projektantka - Sylwia Majdan. Fot. Archiwum prywatne Sylwii Majdan.
Socjologię mody będzie wykładać m.in. znana szczecińska projektantka - Sylwia Majdan. Fot. Archiwum prywatne Sylwii Majdan.
Socjologia mody - to nowy kierunek, który w październiku chce uruchomić Wyższa Szkoła Humanistyczna w Szczecinie. Trwają już zapisy. Wśród wykładowców będzie m.in. znana szczecińska projektantka - Sylwia Majdan.
Sylwia Majdan na polskim rynku modowym jest znana od dziesięciu lat. W Szczecinie prowadzi swoje atelier. To właśnie w jej pracowni mają odbywać się niektóre zajęcia.

- Tutaj wszystko tworzymy. Jest szwalnia, są też krawcy - mówi projektantka. - Przepadam za tym co robię, więc mam nadzieję, że zarażę studentów swoją pasją do tego zawodu. Chciałabym, aby zajęcia były przede wszystkim praktyczne. Żeby studenci mogli zobaczyć, jak projektować i dobierać ubrania pod konkretne sylwetki, co ukryć, a co pokazać. Do tego oczywiście dojdzie historia sztuki.

Jak tłumaczy rektor uczelni dr Waldemar Urbanik, nowy kierunek to próba wypełnienia luki w kształceniu praktycznym, zawodowym.

- Będziemy drugą uczelnią w Polsce, która będzie specjalizowała się w kształceniu studentów na tym kierunku - dodaje Urbanik.

Według uczelni, absolwent socjologii mody będzie mógł pracować jako asystent projektanta czy organizator pokazów mody.

Kierunek jest płatny. Kończy się tytułem licencjata. Wystartuje od nowego roku akademickiego, czyli w październiku.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty