Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Paweł Mucha. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Paweł Mucha. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Pomorze Zachodnie dostanie część pieniędzy z puli biliona złotych, jakie na inwestycje krajowe przeznaczy Minister Rozwoju - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha.
Według radnego PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego i doradcy społecznego prezydenta Andrzeja Dudy rząd będzie inwestował w nasz region.

- W ramach reindustrializacji, czyli ponownego uprzemysłowienia, a mam na myśli także przemysł stoczniowy, okrętowy będą działania podejmowane w Szczecinie. Na Pomorzu Zachodnim będą realizowane duże inwestycje infrastrukturalne, związane z drogą S-3 czy S-6. Słyszałem także szczecińskiego ministra Marka Gróbarczyka, który zapewniał o ścisłej współpracy z ministrem Morawieckim, by te zachodniopomorskie inwestycje były uwzględniane - mówił Paweł Mucha.

Mateusz Morawiecki, minister rozwoju na inwestycje w ramach planu reindustrializacji chce przeznaczyć bilion złotych. Polską gospodarkę mają ożywić nowe technologie, przemysł stoczniowy i motoryzacyjny. Jak mówi minister Mateusz Morawiecki głównym celem planu jest to, by "Polska była znana na świecie z produkcji m.in. bojowych dronów, promów pasażerskich, kombajnów górniczych, czy elektrycznych samochodów". Cel ma być osiągnięty w ciągu 25 lat.

Posłuchaj audycji "Rozmowy pod krawatem"
Na Pomorzu Zachodnim będą realizowane duże inwestycje infrastrukturalne - stwierdził w "Rozmowie pod krawatem" Paweł Mucha.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty