Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Minister Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mariusz Błaszczak w rozmowie z Radiem Szczecin szczegółów ani terminów nie zdradził, ale podkreślił, że analizy dotyczą także innych województw, których stworzenie zapowiadał PiS: częstochowskiego i warszawskiego.
- Odległości między Szczecinem a Koszalinem oraz między Słupskiem a Gdańskiej są na tyle duże, że warto zastanowić się nad nowym podziałem. Chcemy, by ten podział wynikał z analizy sytuacji ogólnopolskiej, a nie tylko pewnego fragmentu naszego kraju. Takie analizy trwają - mówi Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Stworzenie województwa środkowopomorskiego z administracją w Koszalinie lub Słupsku zapowiadali politycy Prawa i Sprawiedliwości przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Po nich jeden z zastępców Błaszczaka kilkukrotnie informował, że nie ma planów zmian administracyjnych w kraju, a ostatnio prezes partii Jarosław Kaczyński stwierdził, że województwo środkowopomorskie może powstać... "jeśli będzie wsparcie społeczne". Dodał, że problemem jest sprzeciw Gdańska, Poznania i Szczecina. Nowy region miałby bowiem powstać z powiatów obecnie należących do województw: pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Mariusz Błaszczak o Środkowopomorskim

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty