Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

W Szczecinie ruszył tramwaj wodny. Co godzinę zabiera mieszkańców i turystów spod Mostu Długiego w kurs na Wyspę Grodzka. Rejs trwa około 20 minut.
- Fajnie płynie, a to był mój pierwszy raz - mówił młody chłopak. - To bardzo ciekawa zabawa, szczególnie na weekend - dodał starszy.

- To katamaran, jednostka dziewięcioosobowa plus dwie osoby załogi. Wygodna, bo to nie jest łódka, gdzie nie ma miejsca i trzeba siedzieć skulonym. Tu każdy może siedzieć wygodnie - podkreśla Stanisław Kołpaczyński, Centrum Motorowodne Ślizg.

- Zawsze to jakaś rozrywka, szczególnie na takie dni, gdy raz świeci słońce, raz pada deszcz i nie wiadomo, co robić - dodała młoda szczecinianka.

Tramwaj wodny będzie kursował również w tygodniu, ale pod warunkiem, że będą chętni do takich rejsów.

Dzieci do lat 6 płyną za darmo, w wieku od 6 do 14 lat zapłacą za bilet 2,5 złotego, a dorośli 5 złotych. Można je kupić na pokładzie.
Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty