Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja: Jarosław Gaszyński, Piotr Rakowski [Radio Szczecin]
Aktorzy i sportowcy rywalizują w krajowym finale turnieju World Amateur Golfers Championship. W piątek zawodnicy przenieśli się z pola "Modry Las" nieopodal Choszczna do Binowa.
Po pierwszym dniu turnieju prowadzi snowboardzista Mateusz Ligocki z wynikiem 74 uderzeń. Z jednym więcej po piętach depcze mu jego brat Michał.

Jak mówi Mateusz, nie ma to jednak większego znaczenia. - Golf to walka z samym sobą, ze swoimi słabościami, a nie z przeciwnikiem. Ponieważ to tylko od nas zależy, jak i gdzie poślemy piłkę, na jaką odległość i czy ona docelowo wyląduje w dołku - tłumaczy.

Trzeci z 80 uderzeniami jest były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek. - Każdy ma swoją taktykę odbijania piłki. Ja też mam jakąś tam rutynę, żeby do każdego uderzenia odpowiednio się przygotować, wyobrazić je sobie - przyznaje.

Stawką golfowej rywalizacji jest wyjazd do RPA na październikowy światowy finał turnieju. Oprócz celebrytów, Polskę reprezentować będą zwycięzcy każdej z sześciu grup startujących w zawodach. Turniej World Amateur Golfers Championship potrwa do soboty . Bierze w nim udział 232 zawodników.
- Golf to walka z samym sobą, ze swoimi słabościami, a nie z przeciwnikiem - mówi Mateusz Ligocki.
- Każdy ma swoją taktykę odbijania piłki - mówi były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty