Piłkarze Pogoni zremisowali z Cracovią Kraków 1:1 w meczu siódmej kolejki Lotto ekstraklasy, rozegranym w sobotę w Szczecinie.
Do przerwy krakowianie, po bramce Mateusza Szczepaniaka w 9. minucie, prowadzili 1:0. Cenny punkt dla Portowców uratował Dawid Kort, strzelając w 89. minucie spotkania wyrównującego gola. Cracovia była bliższa zdobycia kompletu punktów, bo zespół trenera Kazimierza Moskala dwukrotnie przed stratą kolejnych bramek ratował słupek.

Jak przyznał zawodnik szczecińskiej jedenastki Adam Frączczak, remis uzyskany w tak szczęśliwych okolicznościach sprawił wiele radości. - Remis na pewno cieszy, bo mecz nie układał nam się od samego początku. Szybko straciliśmy bramkę. Można powiedzieć, że to remis uzyskany w bólach, także na pewno go szanujemy - ocenił piłkarz.

W ligowych rozgrywkach nastąpi teraz przerwa spowodowana meczem reprezentacji Polski z Kazachstanem w eliminacjach Mistrzostw Świata.

W kolejnym spotkaniu Lotto ekstraklasy, czyli 11 września, piłkarze Pogoni Szczecin zmierzą się z Lechem w Poznaniu.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godz. 18.
Jak przyznał zawodnik szczecińskiej jedenastki Adam Frączczak, remis uzyskany w tak szczęśliwych okolicznościach sprawił wiele radości.