Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Po czterech latach rozbudowa szczecińskiej podstawówki przy ul. Dąbskiej dobiega końca. Przed SP nr 59 jeżdżą jeszcze koparki, pracują robotnicy i stoją kontenery.
Jednak dyrekcja zapewnia, że nowy budynek jest gotowy na przyjęcie uczniów. Rodzice i opiekunowie są nieco sceptyczni. - Powinni skończyć wcześniej. Dobrze, że jest rozbudowa tej szkoły, ale tyle ile to trwało, to masakra - oceniają.

Dobudówka jest już po odbiorach technicznych. Czwartkowe rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w nowej hali sportowej.

- Lekcji na dwie zmiany do blisko 17 już nie będzie - mówi Cecylia Baran, dyrektor SP 59. - Mamy przygotowany plan najwyżej do godziny 15. Większość lekcji będzie się kończyła około 13-14. Klasy sportowe mają dodatkowe zajęcia, które potrwają do 15.

Wykonawca robót jeszcze dziś ma zejść z placu budowy. - Firma dostanie jeszcze trochę czasu na dokończenie prac, ale nie będzie to miało wpływu na działanie szkoły - dodaje Baran. - Teren zielony jest przygotowany, kontenery są usuwane sprzed szkoły. Na pewno damy chwilę czasu na docelowe uporządkowanie.

Feralna rozbudowa ciągnęła się od czterech lat. Pierwszy wykonawca zbankrutował. Z kolei drugi wszedł w spór z miastem w sprawie tempa i jakości robót. Około pół roku temu na plac budowy weszła kolejna firma, która dokończyła inwestycję.

W planach jest remont starego budynku szkoły. - Trwa analiza poprawności technicznej projektu - wyjaśnia dyrektor SP 59.
Dyrekcja zapewnia, że nowy budynek jest gotowy na przyjęcie uczniów. Rodzice i opiekunowie są nieco sceptyczni.
- Lekcji na dwie zmiany do blisko 17 już nie będzie - mówi Cecylia Baran, dyrektor SP 59.
Wykonawca robót jeszcze dziś ma zejść z placu budowy. - Firma dostanie jeszcze trochę czasu na dokończenie prac, ale nie będzie to miało wpływu na działanie szkoły - dodaje Baran.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty