Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Warcisław Kunc. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Warcisław Kunc. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Był dyrektorem szczecińskiej opery, odszedł w kontrowersyjnych okolicznościach - teraz Warcisław Kunc pokieruje Operą Bałtycką w Gdańsku.
Kunc wygrał konkurs. Pokonał m.in. wcześniejszego szefa tej instytucji. Od początku września oficjalnie objął urząd.

W Zamku Książąt Pomorskich Kunc przestał pracować pięć lat temu po tym, jak zachodniopomorski urząd marszałkowski dopatrzył się nieprawidłowości w dokumentacji przebudowy teatru muzycznego i złożył doniesienie do prokuratury w sprawie fałszywego oświadczenia. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa.

W sprawie odwołania Kunca z funkcji dyrektora Opery na Zamku jest też wątek polityczny: zwolnił go marszałek z PO Olgierd Geblewicz, a publicznie bronił poseł PO Sławomir Nitras. Obaj politycy są po przeciwnej stronie wewnątrzpartyjnej barykady. Nitras napisał na swoim Twiterze o "wybitnym szczecinianinie", który został dyrektorem naczelnym Opery Bałtyckiej w Gdańsku. "Żal, że nie w Szczecinie" - podsumował poseł PO.

Dyrektorem szczecińskiej opery jest obecnie Jacek Jekiel, który dwa lata temu wygrał konkurs.
Materiał Andrzeja Kutysa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty