Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Konferencja .Nowoczesnej w Szczecinie. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Konferencja .Nowoczesnej w Szczecinie. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Obniżenie składki na ubezpieczenia społeczne dla firm, uproszczenie podatków oraz ograniczenie kadencji burmistrzów do dwóch pięcioletnich kadencji - m.in. to zakłada program partii .Nowoczesna.
Jak mówił na czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący .Nowoczesnej w regionie Piotr Misiło, w opracowaniu programu "Nowoczesna Polska dla każdego" brało udział m.in. 156 ekspertów z województwa zachodniopomorskiego.

- Założenia to: uproszczenie podatków, pomoc ludziom przedsiębiorczym, którzy w Anglii, Niemczech, we Francji, a ostatnio w Czechach, w prosty sposób zakładają firmy i płacą mniejszy ZUS, a także mają mniejsze formalności w bankach przy pozyskiwaniu kredytów - wymieniał Misiło. - Mnóstwo ułatwień rzeczy, które w Polsce urosły do rangi jakiejś mega skomplikowanej biurokracji.

Jak podkreślali politycy .Nowoczesnej, najważniejsza jest gospodarka. - Nie mamy ani "tysiąca plus", ani "mieszkania plus", "samochodu plus" czy też "wycieczki plus". To co najważniejsze, to pobudzenie gospodarki, bo tak naprawdę zamożność Polaków sprowadza się do tego, że będą zamożni, jeśli gospodarka będzie pobudzona - mówił Misiło.

Partia chce opracować jeszcze jeden program, dla województwa zachodniopomorskiego, w którym znajdą się propozycje rozwoju Szczecina i Koszalina.
- Założenia to: uproszczenie podatków, pomoc ludziom przedsiębiorczym, którzy w Anglii, Niemczech, we Francji, a ostatnio w Czechach, w prosty sposób zakładają firmy i płacą mniejszy ZUS - mówił Piotr Misiło.
Jak podkreślali politycy .Nowoczesnej, najważniejsza jest gospodarka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty