Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Stargard oficjalnie dołączył do projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Stargard oficjalnie dołączył do projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Radni Stargardu oficjalnie zdecydowali o dołączeniu do projektu SKM. Podpisali dokumenty, które umożliwią budowę sieci kolei metropolitalnej.
Umowa obejmuje budowę dwóch parkingowców w miejscowości Grzędzice. Będzie to jeden park&ride, gdzie podróżni będą mogli zostawić swój samochód i przesiąść się do pociągu oraz bike&ride dla użytkowników jednośladów.

Projekt SKM przewiduje, że pomiędzy kilkoma miastami w rejonie Szczecina uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, które będą kursować tak często, jak komunikacja miejska.
W sumie w projekt Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zainwestują m.in. - oprócz stolicy Pomorza Zachodniego - PKP i PKP PLK, miasta Stargard, Police, Goleniów czy Gryfino.
Jak na razie większość z nich nie podpisała jeszcze stosownych umów - to ma się jednak stać w ciągu kilku najbliższych tygodni. Natomiast w grudniu przedstawiciele tego projektu złożą oficjalne dokumenty o unijne dofinansowanie.

Szczecińska Kolej Metropolitalna miałby rozpocząć regularne kursy od połowy 2022 roku.
Łączny koszt inwestycji wraz z zakupem taboru to blisko 740 mln złotych.
Materiał Łukasza Rabikowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty