Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Nobel za pomoc uchodźcom? Według bukmacherów to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Nobel za pomoc uchodźcom? Według bukmacherów to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Mieszkańcy greckich wysp faworytem do pokojowego Nobla. Według bukmacherów Grecy z Kos, Lesbos czy Rodos zostaną wyróżnieni za pomoc niesioną uchodźcom.
Greckie wyspy są pierwszym przystankiem w drodze do zachodniej Europy dla dziesiątek tysięcy uchodźców z Azji i Afryki. Grupa wykładowców akademickich zgłosiła kandydaturę mieszkańców wysp do pokojowego Nobla, bo jak stwierdzili "poświęcają się, by pomagać migrantom oraz są empatyczni". Za złotówkę postawioną w zakładzie bukmacherskim na ich zwycięstwo dostaniemy ok. 2,60 zł. To wyliczenia Wirtualnej Polski.

Jeśli rzeczywiście Nobla dostaliby gospodarze Kos, Lesbos czy Rodos byłaby to pierwsza w historii nagroda dla całej społeczności, a nie dla konkretnej osoby czy organizacji. Niżej w rankingu bukmacherów jest m.in. Papież Franciszek czy kongijski ginekolog Denis Mukwege, który pomaga ofiarom przemocy seksualnej w Afryce.
Materiał Tobiasza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty