Piłkarze reprezentacji Polski w czwartym meczu eliminacji do finałów Mistrzostw Świata w Rosji odnieśli trzecie zwycięstwo. W piątek w Bukareszcie pokonali Rumunię 3:0 po bramkach Kamila Grosickiego i Roberta Lewandowskiego.
Pierwszego gola w spotkaniu w 11 minucie strzelił Kamil Grosicki po wspaniałym rajdzie przez połowę boiska. Po drodze minął kilku rywali i pewnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił Polsce prowadzenie.

W 82 minucie meczu dał o sobie znać jeden z najskuteczniejszych polskich napastników Robert Lewandowski. Łukasz Teodorczyk przyjął piłkę i podał do kapitana reprezentacji Polski. Lewandowski pobiegł wzdłuż pola karnego, strzelił w przeciwległy róg bramki i podwyższył wynik na 2:0 dla Polski.

Napastnik Bayernu Monachium był bohaterem kolejnej bramki. W 89 minucie został sfaulowany w polu karnym Rumunii, po czym pewnie wykorzystał jedenastkę. Rumunia - Polska 0:3, ważne wyjazdowe zwycięstwo i pewne trzy punkty.

W rozegranych w piątek meczach polskiej grupy E Czarnogóra przegrała niespodziewanie na wyjeździe z Armenią 2:3, a Dania wygrała u siebie z Kazachstanem 4:1.

W tabeli naszej grupy prowadzi Polska, która ma na koncie 10 punktów. Druga jest Czarnogóra - 7 pkt., a trzecia Dania z 6 punktami. Rumunia jest czwarta ma pięć punktów.

Kolejny mecz reprezentacji Polski odbędzie się 26 marca przyszłego roku, kiedy Polska zmierzy się na wyjeździe z Czarnogórą.

Rumunia - Polska 0:3 (0:1)
0:1 - 11' Kamil Grosicki
0:2 - 82' Robert Lewandowski
0:3 - 90' Robert Lewandowski - karny

Składy:
Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski, Karol Linetty (70' Krzysztof Mączyński), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (80' Łukasz Teodorczyk), Kamil Grosicki (89' Sławomir Peszko) – Robert Lewandowski.

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar Ż, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Alin Tosca - Ovidlu Hoban (46' Andrei Prepelita) - Adrian Popa (46' Florin Andone Ż), Razvan Marin, Nicolae Stanciu (82' Claudiu Keseru), Alexandru Chipciu - Bogdan Stancu.