ogłoszenie

Siatkarki Chemika Police. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarki Chemika Police odniosły piąte z rzędu zwycięstwo w Orlen Lidze. Mistrzynie kraju pokonały w niedzielę w Szczecinie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.
Pierwsze dwa sety ekipa trenera Jakuba Głuszaka wygrała do 13 i 15. Po regulaminowej, dziesięciominutowej przerwie zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego pokonały policzanki w trzeciej partii do 21. W czwartej - Chemik pokonał rywalki do 14.

Najlepszą siatkarką spotkania została Aleksandra Krzos, libero Chemika. - To bardzo miłe i cieszę się z tego, ale uważam, że to jest gra całego zespołu. Ponieważ co z tego, że ja obronię, jeżeli nikt tego nie skończy? - komentowała po meczu. - Cały zespół zagrał dziś fantastyczne trzy sety, bo o tym jednym, przegranym, wolałabym nie wspominać.

Po niedzielnym zwycięstwie siatkarki Chemika wróciły na pierwsze miejsce w tabeli, które jednak mogą stracić po poniedziałkowym meczu dotychczasowego lidera - Budowlanych Łódź z BKS-em Bielsko-Biała.

W czwartek, w kolejnym meczu Orlen Ligi, policzanki zagrają w Łodzi z ŁKS-em.
Najlepszą siatkarką spotkania została Aleksandra Krzos, libero Chemika.