Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W ciągu dwóch dni panele dyskusyjne będą prowadzone w czterech blokach: Żegluga, porty i stocznie; Edukacja i innowacje; Prawo, finanse, bezpieczeństwo oraz Rybołówstwo i ekologia. Fot. Paweł Płocharski [Radio Szczecin/Archiwum]
W ciągu dwóch dni panele dyskusyjne będą prowadzone w czterech blokach: Żegluga, porty i stocznie; Edukacja i innowacje; Prawo, finanse, bezpieczeństwo oraz Rybołówstwo i ekologia. Fot. Paweł Płocharski [Radio Szczecin/Archiwum]
Żegluga, porty i stocznie, finanse i innowacje - to jedne z wielu tematów, które będą poruszane podczas 5. Kongresu Morskiego, którego inauguracja w czwartek w Szczecinie.
Według rzecznika jest to okazja do porozmawiania o branży morskiej, jej rozwoju oraz planach administracji rządowej dotyczących tej dziedziny gospodarki. Rafał Bochenek poinformował także, że nie zabraknie rozmów o odbudowie żeglugi śródlądowej oraz szkolnictwie morskim średniego, wyższego i zawodowego szczebla.

W kongresie udział wezmą politycy, naukowcy, ale przede wszystkim eksperci z szeroko rozumianej branży morskiej. W ciągu dwóch dni panele dyskusyjne będą prowadzone w czterech blokach: Żegluga, porty i stocznie; Edukacja i innowacje; Prawo, finanse, bezpieczeństwo oraz Rybołówstwo i ekologia. Głównym tematem dwudniowego spotkania będzie jednak żegluga śródlądowa. Wprowadzeniem do rozmów będzie Debata Odrzańska, czyli dyskusja o zrównoważonej odbudowie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Do udziału w tegorocznym kongresie zaproszeni zostali przedstawiciele graniczących z Polską niemieckich landów. Wiąże się to z planami polskiego rządu, który zamierza rozpocząć renegocjacje umowy o Odrze granicznej dotyczącej użeglownienia rzeki. Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą się odbywać w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, na Akademii Morskiej a także w szczecińskiej Filharmonii. Właśnie tam, w środę w południe, odbędzie się uroczysta inauguracja kongresu, w której udział weźmie m.in. premier Beata Szydło. 5. Kongres Morski potrwa do piątku.
Relacja Dawida Siwka.
Rafał Bochenek poinformował także, że nie zabraknie rozmów o odbudowie żeglugi śródlądowej oraz szkolnictwie morskim średniego, wyższego i zawodowego szczebla.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty