Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sesja szczecińskiej rady miasta. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Sesja szczecińskiej rady miasta. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie będzie tramwaju w śródmiejskiej części alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Większość rady miasta nie poparła obywatelskiego projektu uchwały w tej sprawie, pod którym podpisało się 1,5 tysiąca osób. Dziewięciu radnych było "za", dziewięciu "przeciw", dwóch wstrzymało się od głosu.
Wnioskodawca Piotr Czypicki przekonywał, że pomysł odbudowy linii tramwajowej w alei Wojska Polskiego to głos mieszkańców.

- Jesteśmy prawdopodobnie jedynymi osobami na tej sali, które faktycznie rozmawiały z mieszkańcami na ten temat. W związku z tym chcielibyśmy wyraźnie podkreślić: ten argument, który w przypadku tramwaju pojawia się ze strony miasta, czyli że mieszkańcy rzekomo nie chcą tramwaju, jest bzdurą - mówił Czypicki.

"Przeciw" był radny Władysław Dzikowski z prezydenckiego klubu Bezpartyjni, który stwierdził, że tramwaj jest archaicznym środkiem lokomocji. Radny PiS Robert Stankiewicz dodał, że aleja Wojska Polskiego powinna tętnić życiem jak deptak Bogusława, a tam komunikacji miejskiej nie ma.

Z kolei radna Grażyna Zielińska z Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że projekt uchwały jest źle napisany. - Mówimy o projekcie uchwały, który jest w brzmieniu jakim jest. Dlatego pytam, dlaczego w projekcie uchwały, w uzasadnieniu, nie ma podanych skutków finansowych wykonania tej uchwały? - pytała radna.

Obywatelski projekt uchwały był złożony w związku z rewitalizacją alei Wojska Polskiego planowaną przez urząd miasta.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty