Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Wystawę fotograficzną "Pajace" można oglądać w Operze na Zamku w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wystawę fotograficzną "Pajace" można oglądać w Operze na Zamku w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wystawę fotograficzną "Pajace" można oglądać w Operze na Zamku w Szczecinie. Wernisaż odbył się w niedzielę po południu.
Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu barwnych zdjęć wykonanych podczas międzynarodowego widowiska plenerowego "Pajace".

Premiera spektaklu, opartego na słynnej operze Ruggera Leoncavallo, odbyła się w sierpniu w szczecińskim Teatrze Letnim. Poprzedziły ją happeningi. W kilku miejscach, na trasie od placu Lotników do amfiteatru, trupy teatralne, muzyczne i taneczne odgrywały fragmenty sztuki. To wszystko uchwycili autorzy fotografii prezentowanych teraz na wystawie w Operze na Zamku.

- Bardzo fajna wystawa. Jest tutaj kilka zdjęć, które wywarły na mnie wielkie wrażenie. Jedno z nich przedstawia kobietę, która w jednej ręce trzyma bukiet kwiatów, a w drugiej jeden, pojedynczy kwiat. Na zdjęciu dominują granatowe i różowe barwy. Pani uwieczniona na tej fotografii jest pełna kobiecości. Zdjęcie jest fantastyczne - oceniali uczestnicy wernisażu. - Wszystko wygląda bardzo ładnie.

Wystawa jest realizowana w ramach projektu Trans-Opera, czyli współpracy polskich i niemieckich instytucji kultury. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 listopada.
- Bardzo fajna wystawa. Jest tutaj kilka zdjęć, które wywarły na mnie wielkie wrażenie - oceniali uczestnicy wernisażu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty