Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Północna Izba Gospodarcza. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Północna Izba Gospodarcza. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Do prokuratury wpłynęło doniesienie dotyczące faktur, które zdaniem mecenasa, reprezentującego nowe władze Północnej Izby Gospodarczej, były bez pokrycia.
Adwokat Dariusz Niebieszczański poinformował, że do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód trafiło już zawiadomienie.

- Przejrzeliśmy kilkaset dokumentów, przede wszystkim faktur i na tyle były te podejrzenia poważne i uzasadnione moim zdaniem, że zdecydowaliśmy się na złożenie zawiadomienia. Jest obawa czy podejrzenie, że było wiele faktur nazwijmy je pustych, gdzie szły pieniądze, ale w ślad za tym nie były wykonywane żadne usługi i nie były żadne towary sprzedawane - powiedział Dariusz Niebieszczański.

W sprawie pojawiają się też pieniądze przekazywane bez przetargu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, spółce PIG Media.

- To jest o tyle ciekawe, że jest poważne też moje podejrzenie czy możliwość tego, że w tym procederze brali też udział pracownicy czy urzędnicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska nie dokładając należytej staranności, jeśli chodzi o środki publiczne, tak powiem najbardziej oględnie - dodał Dariusz Niebieszczański.

Były prezes Północnej Izby Gospodarczej Dariusz Więcaszek nie chciał z nami na ten temat rozmawiać.

- Nie będę na ten temat rozmawiał, przepraszam - poinformował Dariusz Więcaszek.

Sprawa według szacunków mecenasa Dariusza Niebieszczańskiego może dotyczyć kilkuset tysięcy złotych.
- Przejrzeliśmy kilkaset dokumentów, przede wszystkim faktur i na tyle były te podejrzenia poważne i uzasadnione moim zdaniem, że zdecydowaliśmy się na złożenie zawiadomienia - powiedział powiedział Dariusz Niebieszczański.
- To jest o tyle ciekawe, że jest poważne też moje podejrzenie czy możliwość tego, że w tym procederze brali też udział pracownicy czy urzędnicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska nie dokładając należytej staranności, jeśli chodzi o środki publiczn
- Nie będę na ten temat rozmawiał, przepraszam - poinformował Dariusz Więcaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty