Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jaki jest obecnie dług szpitala w Goleniowie i kiedy poznamy plan naprawczy finansów placówki? O to pytają radni podczas sesji powiatu. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Jaki jest obecnie dług szpitala w Goleniowie i kiedy poznamy plan naprawczy finansów placówki? O to pytają radni podczas sesji powiatu. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Jaki jest obecnie dług szpitala w Goleniowie i kiedy poznamy plan naprawczy finansów placówki? O to pytają radni podczas sesji powiatu.
Starosta Tomasza Kulinicz milczy, a wiceprzewodniczący rady nadzorczej szpitala Mariusz Lewandowski ogólnie odpowiada, że sytuacja jest dobra. W czwartek na obrady przyszli lekarze i poinformowali, że dług sięga już trzech milionów złotych, a część sprzętu medycznego wymaga natychmiastowej wymiany.

Radni pytają o szpital, bo rada nadzorcza niedawno odwołała jego prezesa - zaledwie po pięciu miesiącach pracy. Wówczas dług sięgał blisko dwóch milionów złotych. Jaka jest sytuacja dziś, to miał wyjaśnić oddelegowany do odpowiedzi wiceprzewodniczący rady nadzorczej Mariusz Lewandowski. Miał, bo zamiast konkretnych odpowiedzi była krytyka mediów i ogólne zapewnienia.

- Ten szpital całkiem dobrze funkcjonuje i to, co jest podawane, jest zupełnie nieprawdziwe - powiedział Lewandowski.

W trakcie wypowiedzi Mariusza Lewandowskiego na sale obrad przyszła delegacja lekarzy z goleniowskiego szpitala. Według nich, odwołanie prezes po tak krótkim czasie jest "nieuzasadnione i nieracjonalne". A ordynator Ewa Knapik dodała, że dług szpitala to 3 miliony złotych i należy zakupić nowy sprzęt.

- Przestańcie drzeć między sobą koty. Na waszych barkach spoczywa to, żeby pomóc w tej sytuacji - mówiła Knapik.

W piątek rada nadzorcza goleniowskiego szpitala ma otworzyć koperty z nazwiskami osób, które ubiegają się o funkcje prezesa w placówce.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty