Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. otlogistics.com.pl
Fot. otlogistics.com.pl
Szczecińska spółka OT Logistics S.A. zarządza flotą barek liczącą prawie 800 jednostek. Przodują pod tym względem w Europie.
OT Logistics S.A. jest jedynym polskim przewoźnikiem, który rozpoczął regularne przewozy węgla Odrą do Wrocławia, jak mówi Andrzej Klimek - wiceprezes OT Logistics S.A.

- Pływamy po Odrze, tej którą nazywamy Odrą skanalizowaną, czyli z Gliwic do Wrocławia. Wozimy regularnie, od zeszłego roku węgiel, poza tym po Odrze wozimy też, tak zwane ładunki ponadgabarytowe, czyli to wszystko co jest produkowane na Górnym Śląsku, na Opolszczyźnie, co wymaga wykorzystania środków transportu, innych niż kolej i samochody - powiedział Andrzej Klimek.

Barkarze z OT Logistics S.A. liczą, że program rządu, mający na celu użeglownienie Odry będzie kontynuowany.

- W stronę Szczecina, od strony Wrocławia, cały czas trwają prace nad poprawieniem warunków hydrotechnicznych, jednym z przykładów jest oddana na przełomie czerwca i maja śluza w Malczycach. Potrzebne są kolejne oraz dalsze konsekwentne i skuteczne realizowanie rządowego programu odbudowy odrzańskiej drogi wodnej - dodał Andrzej Klimek.

Obecnie rzeką można pływać od 30 do 45 dni w roku, ale żeby przedsięwzięcie było opłacalne, to żegluga Odrą powinna się odbywać, co najmniej 270 dni w roku.
- Pływamy po Odrze, tej którą nazywamy Odrą skanalizowaną, czyli z Gliwic do Wrocławia. Wozimy regularnie, od zeszłego roku węgiel, poza tym po Odrze wozimy też tak zwane ładunki ponadgabarytowe, czyli to wszystko co jest produkowane na Górnym Śląsku, na
- W stronę Szczecina, od strony Wrocławia, cały czas trwają prace nad poprawieniem warunków hydrotechnicznych, jednym z przykładów jest oddana na przełomie czerwca i maja śluza w Malczycach. Potrzebne są kolejne oraz dalsze konsekwentne i skuteczne realiz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty