Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Stocznia ma już projekt, przeprowadzono też próby modelowe statków. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Stocznia ma już projekt, przeprowadzono też próby modelowe statków. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W poniedziałek w Stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku rozpocznie się budowa dwóch statków wielozadaniowych dla Urzędów Morskich w Gdyni i Szczecinie.
Wtedy w stoczni zacznie się cięcie blach na te jednostki. Stocznia ma już projekt, przeprowadzono też próby modelowe statków.

Umowę na budowę tych jednostek Urząd Morski w Szczecinie podpisał ze stocznią w marcu tego roku. Statki wielozadaniowe mają spełniać rolę lodołamaczy, holowników, będą też stawiać pławy morskie. Jednostki te będą też przystosowane do uczestniczenia w akcjach gaszenia pożarów statków lub likwidowania zanieczyszczeń na morzu.

Wartość kontraktu to 213 milionów złotych. Statki mają mieć około 60 metrów długości i prawie 13 metrów szerokości. Prędkość to 15 węzłów. Jednostki wielozadaniowe będą gotowe w czerwcu 2020 roku.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty