Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kandydatów do sejmiku PiS zaprezentowało na konferencji prasowej, która odbyła się przed Pomnikiem Czynu Polaków w Parku Kasprowicza. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Kandydatów do sejmiku PiS zaprezentowało na konferencji prasowej, która odbyła się przed Pomnikiem Czynu Polaków w Parku Kasprowicza. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
To są kandydaci, którzy potrafią tworzyć wspólnotę - tak listę Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przedstawił poseł Leszek Dobrzyński. W poniedziałek podano nazwiska kandydatów, którzy będą starać się o mandaty radnych w okręgu Szczecin-Police. Na liście są między innymi: wiceminister, prawnik, przedsiębiorca i sołtys Przecławia.
Kandydatów do sejmiku PiS zaprezentowało na konferencji prasowej, która odbyła się przed Pomnikiem Czynu Polaków w Parku Kasprowicza.

- Nie chcemy, aby samorząd był bastionem walki z rządem - podkreślał poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński przedstawiając kolejnych kandydatów do sejmiku. - Nie pozwólmy na to, żeby zakrólował tutaj jakiś wyciągnięty topór wojenny. Dzisiaj będziemy także apelować do naszych wyborców, żeby wybrali tych radnych, którzy potrafią łączyć, wspólnie pracować nie patrząc na polityczne podziały i partyjne barwy.

Listę z okręgu Szczecin-Police otwiera radna miejska Małgorzata Jacyna-Witt. - Jestem w pełni przekonana, że wygramy te wybory - mówiła.

Na liście jest między innymi wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć. - Są takie miejsca, gdzie trzeba łączyć, gdzie nie można dzielić oraz że są rzeczy ważniejsze od politycznych sporów. Tym na pewno jest przyszłość dzieci i młodzieży, a tym samym Polski - zaznaczał.

Wśród kandydatów są również: radny szczecińskiej rady miasta Rafał Niburski oraz radna sejmiku Agnieszka Przybylska. - Bardzo bym chciała, żeby nasz sejmik, nasze województwo doczekało się dobrej współpracy samorządu z rządem. To jest bardzo ważne - mówiła Przybylska.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, natomiast druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 4 listopada.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty