Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Bartłomiej Sochański na konwencji wyborczej PiS w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Bartłomiej Sochański na konwencji wyborczej PiS w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Szczecin powinien pełnić rolę kresowej metropolii, tak jak przed wojną Wilno i Lwów - mówił w niedzielę na szczecińskiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości kandydat tej partii na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański.
- W dzisiejszej Europie, wobec współczesnych wydarzeń, Szczecin musi pełnić dla Rzeczypospolitej rolę silnej, kresowej metropolii. Silnej patriotyzmem: społecznym, kulturalnym i gospodarczym - tłumaczył Sochański.

Dodawał, że Szczecin jest całym jego życiem. Stwierdził też, że jednym z priorytetów jego prezydentury będzie odbudowa gospodarki. - Musimy być silni naszą gospodarką, dawać naszym mieszkańcom możliwość rozwoju gospodarczego i społecznego, więc przede wszystkim musimy odbudować w Szczecinie produkcję statków, którą lewica zlikwidowała - mówił kandydat.

Bartłomieja Sochańskiego poparła Danuta Szyksznian-Ossowska, łączniczka wieleńskiego okręgu Armii Krajowej, która mimo złego stanu zdrowia bierze udział w konwencji. Podczas spotkania Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło także kandydatów do Rady Miasta Szczecina.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 21 października. Drugą turę wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowano na 4 listopada.
- W dzisiejszej Europie, wobec współczesnych wydarzeń, Szczecin musi pełnić dla Rzeczypospolitej rolę silnej, kresowej metropolii. Silnej patriotyzmem: społecznym, kulturalnym i gospodarczym - tłumaczył Bartłomiej Sochański.
Sochański stwierdził, że jednym z priorytetów jego prezydentury będzie odbudowa gospodarki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty