Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pomorze Zachodnie musi być silne - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na Konwencji Wyborczej. Prawie dwa tysiące osób wysłuchało wystąpienia prezesa PiS, premiera Mateusza Morawickiego i kandydata tej partii na prezydenta Szczecina - Bartłomieja Sochańskiego.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński chwalił współpracę z Niemcami i bliskie sąsiedztwo, jednak zwracał uwagę, że nie wiadomo jak potoczy się historia.

- To bardzo dobrze, że mamy otwartą granicę, że jesteśmy razem w Unii Europejskiej, w NATO, że jesteśmy sojusznikami. Ale pamiętajcie państwo, że ci którzy wierzyli, że historia się skończyła, mylili się - mówił prezes PiS.

Odpowiedzią na położenie naszego regionu musi być jego siła - mówił Jarosław Kaczyński.

- Pomorze Zachodnie, które w nieodległym czasie osiągnie poziom rozwoju gospodarczego i społecznego przynajmniej porównywalny z Niemcami - mówił Kaczyński.

Premier Mateusz Morawiecki deklarował kolejne inwestycje, które trafią do naszego regionu. - Ta zachodnia obwodnica Szczecina, jest bardzo ważna - mówił premier.

Odbudujemy przemysł stoczniowy tutaj w Szczecinie, może trochę później niż zakładaliśmy, ale to zrobimy - dodał Mateusz Morawiecki. Szef rządu przypomniał, że wiele inwestycji będzie realizowanych na Pomorzu Zachodnim, m.in. w Zakładach Chemicznych Police i pogłębienie toru wodnego.

- I jeszcze jedna inwestycja, która łączy z macierzą Wyspę Uznam. Zawdzięczamy ją uporowi Joachima Brudzińskiego. Jeszcze nawet w czasach naszych rządów nie było to takie proste i oczywiste. I tylko siła woli, wola polityczna sprawiła, że rzeczywiście dzisiaj robimy to - mówił premier.

Nie zabrakło też uszczypliwości w stosunku do poprzedniego rządu.

- Znacie pewnie tę anegdotę, jak do tego premiera, który rządził siedem chudych lat, niedawno dzwoni kuzyn i pyta: "co robisz?", "Nic, jestem w pracy". I właśnie tak rządzili - mówił premier.

Swój program przedstawił Bartłomiej Sochański, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina.

- Wiem, że trzeba będzie zacząć od naprawienia licznych niesprawiedliwości i niesprawności. Chyba pierwszorzędnym zadaniem będzie szybka i gruntowna renowacja i przebudowa mieszkań w Śródmieściu i na północy Szczecina. Gdzie jeszcze bardzo często, wbrew obietnicom, nie ma toalet - mówił Sochański.

Platforma Obywatelska to garstka działaczy w naszym regionie, a ludzie chcą dobrej zmiany - mówiła Małgorzata Jacyna-Witt, która jest wymieniana jako możliwy przyszły marszałek województwa.

- Mówienie o tym, że w zachodniopomorskim Platforma Obywatelska jest potęgą, jest nieprawdą. PO to tylko garstka działaczy, a tak naprawdę ludzie chcą zmiany, dobrej zmiany - mówiła Jacyna-Witt, ubiegająca się o mandat do sejmiku województwa.

W wielu miejscowościach Prawo i Sprawiedliwość wystawiło swoich kandydatów w wyborach samorządowych po raz pierwszy lub po latach przerwy. Tak jest np. w Nowogardzie, gdzie po 8 latach PiS wystawił swojego kandydata - Marcina Nieradkę - na urząd burmistrza.

- Właściwie w Nowogardzie kampania rozpoczęła się już trzy tygodnie temu. Prowadzimy intensywne działania, rozmawiamy z mieszkańcami. Osobiście odwiedziłem przynajmniej kilkaset domów - mówił Marcin Nieradka.

Uczestnicy Konwencji tak komentowali przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości i premiera rządu:

- Generalnie jestem zachwycona. Jestem pierwszy raz na takiej Konwencji. Nie była przekonana do PiS-u, a w tej chwili jestem. - Jeżeli te obietnice będą zrealizowane, to jest bardzo dobrze. Szczególnie jak mówił pan premier Morawiecki - mówili uczestnicy.

Podczas konwencji przedstawiono kandydatów do rady miasta Szczecina i sejmiku województwa.
Relacja Grzegorza Gibasa
Relacja Grzegorza Gibasa
Szef rządu przypomniał, że wiele inwestyji będzie realizowanych na Pomorzu Zachodnim m.in. w Zakładach Chemicznych Police i pogłebienie toru wodnego.
Nie zabrkało też uszczypliwości w stosunku do porpzedniego rzadu.
Konwencja Wyborcza PiS w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Konwencja Wyborcza PiS w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Konwencja Wyborcza PiS w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Konwencja Wyborcza PiS w Szczecinie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 7 komentarzy

oj tam, te obietnice nam dawajcie!
One nam sie należom!
ale zanim te nowe dacie, to zbudujcie, w końcu, do jasnej ciasnej, ten prom, którego stępka próchnieje na pochylni w tzw. "stoczni"
TO JEST EGZEMPLIFIKACJA WASZYCH OBIETNIC.
To jest początek ich i koniec.
KLOCEK
Mateusz wajchę przełuż !
PiS już bardzo dużo zrobił po trzech latach, a co by było dopiero po ośmiu: Stop imigrantom i terroryzmowi, stop komornikom, reforma sądów = stop sędziowskiemu bezprawiu, odebranie wysokich i niesprawiedliwych emerytur funkcjonariuszom służb PRL, uszczelnienie VAT-u (dziesiątki miliardów rocznie dodatkowych wpływów do budżetu przeznaczonych na cele prospołeczne), repolonizacja (odzyskanie Banku PKO, Elektrowni Połaniec), przywrócenie rentowności PŻM-u, LOT-u, Polskiej Grupy Górniczej, Przewozów Regionalnych i rafinerii Możejki, powstrzymanie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie i innych miastach, powstrzymanie wyprzedaży majątku narodowego za bezcen, baza danych osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci i gwałty, podatek bankowy, ustawę hazardową (przejęcie przez Państwo automatów do gier i podatek na zakłady w internecie), ustawa o dopalaczach, zwiększenie ściągalności alimentów o 102%, przywracanie posterunków policji i urzędów pocztowych zlikwidowanych przez PO-PSL, zwiększenie armii OT, zwiększenie o 100% ulgi dla artystów, kolejne podwyższenie płacy minimalnej, obecnie do 2100 zł, podwyższenie minimalnej emerytury i renty do 1000 zł, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 3090 do 8000 zł, praca dla więźniów, zmniejszenie CIT, stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek), wprowadzenie niższych składek ZUS dla małych firm, zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt, politykę historyczną, patriotyczne wychowanie w szkołach, prawo do obrony koniecznej, reformę edukacji, wprowadzenie marihuany leczniczej, obniżenie wieku emerytalnego podniesionego przez PO-PSL, decyzje ws. Mierzei Wiślanej, tunelu w Świnoujściu, pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście, wysoki wzrost gospodarczy, wprowadzenie ustawy o innowacyjności w której polscy przedsiębiorcy zostaną objęci 100-procentowym zwrotem podatku za wydatki poniesione w obszarach rozwoju i badań, najniższe bezrobocie od 1991 roku, minimalny deficyt budżetowy pomimo dodatkowych wydatków prospołecznych, dobry start, mieszkanie+, maluch+, senior+, opieka75+, 75+ darmowe leki dla seniorów, 500+ dzięki któremu skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o ponad 90 procent i wzrosła liczba urodzeń.
BlaBlaBla
jaka tuba rządowa - i wy naprawdę w to wszystko wierzycie? Godne pożałowania. Nie wiedziałem, że podnieśli rentowność PŻM-u - jak się zablokuje wszelkie kredyty to wykazuje się prawie upadłość firmy i pojawia się zbawiciel, który odblokowywuje zablokowane i cud firma staje się znowu rentowna.
A obiecanki o ponownym uruchomieniu stoczni to okazuje się, że nie teraz a niedługo (czekaj tatka latka) - zmieni się władza to będzie już ich problem
Świetny sposób na wyłudzenie kasy - najpierw posprzedawali nie swoje a teraz będą "odbudowywać"

Swoją drogą to ciekawe jakim prawem od 1989 r. sprzedawali przedsiębiorstwa (przecież nie były one ich prywatną własnością) - nie pamiętam żadnego referendum w sprawie jakiejkolwiek prywatyzacji (rozsprzedaży/grabieży).

i tak ze wszystkim. - Głupie prostaczki kupią wszystko.
Współczuję Nowogardzianom, że łazi tam taki domokrążca - jak te jehowe.
Brawo, Patriota! Celne, obszerne zestawienie najistotniejszych elementów dobrej zmiany pomaga właściwie ocenić to, co już dobrego zostało dokonane. Anonimowe pomruki niezadowolenia nie przysłonią faktów. A te jasno potwierdzają działanie rządu Zjednoczonej Prawicy na korzyść polskiej racji stanu, w tym na naszym Pomorzu Zachodnim...
wraz z rozpoczęciem kampanii wyborczej pojawiły się liczne booty popierające PiS-owskie władze: "AgnPrzybylska" (zaistniała w lipcu 2018), "Patriota" (sierpień 2018) i jeszcze kilka innych
Propaganda, ordynarnie serwowana na zasadzie: Mamo chwalą nas! Kto? Wy mnie, a ja was.
@ Jan Nowak Odezwał się troll podpisujący się kilkoma nickami. Nie jestem bootem :))) Konto mam od dawna, tylko zmieniłem nick.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty