Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Władze województwa zachodniopomorskiego będą po raz kolejny starać się o pieniądze z budżetu państwa na budowę nowej siedziby pogotowia ratunkowego w Szczecinie. Podczas środowej sesji sejmiku mają przegłosować uchwałę w tej sprawie. Wcześniej Ministerstwo Finansów odmówiło dotacji.
Radni zdecydują też o wpisaniu tej inwestycji do wieloletniej prognozy finansowej województwa zachodniopomorskiego. - W której wprowadzamy zadanie pt. "Wsparcie finansowe budowy siedziby WSPR w wysokości 13,5 miliona złotych na lata 2019-2021". Na każdy rok zapisane jest 4,5 miliona - mówi Dorota Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Jak podkreśla Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, jest już pozwolenie na budowę siedziby przy ulicy Twardowskiego. - Czekamy tylko na montaż finansowy i jesteśmy gotowi ogłosić przetarg na wykonanie. Przy Twardowskiego planowana jest budowa dwóch budynków, z parkingiem i wiatą garażową - dodaje Pałka.

Dwie nowe staje pogotowia ratunkowego w Szczecinie mają powstać przy Twardowskiego i ulicy Duńskiej. Według wyliczeń, koszt budowy obu to około 50 milionów złotych.

Sesja sejmiku województwa zachodniopomorskiego rozpocznie się o godzinie 9.
- W której wprowadzamy zadanie pt. "Wsparcie finansowe budowy siedziby WSPR w wysokości 13,5 miliona złotych na lata 2019-2021". Na każdy rok zapisane jest 4,5 miliona - mówi Dorota Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.
Jak podkreśla Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, jest już pozwolenie na budowę siedziby przy ulicy Twardowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty