Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Szpital w szczecińskich Zdrojach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital w szczecińskich Zdrojach. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sześć marszałkowskich placówek medycznych w Zachodniopomorskiem musi przygotować programy naprawcze. To szczecińskie szpitale w Zdrojach, przy Arkońskiej i Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, a także placówki w Kołobrzegu i Koszalinie oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Tucznie. Taki obowiązek mają wszystkie jednostki, które notują ujemny wynik finansowy.
Radni z komisji zdrowia szczególnie zaniepokojeni są sytuacją szpitala w Zdrojach. Na koniec półrocza placówka ma prawie 13 milionów złotych długu. Jak mówi Maria Ilnicka-Mądry, są duże wątpliwości czy w drugim półroczu uda się nadrobić straty.

- Z racji między innymi wydatków związanych na przykład z podwyżką płac dla pielęgniarek czy regulacją płac dla lekarzy. W związku z tym drugie półrocze wcale nie musi być odbiciem pierwszego, tylko może być gorsze - wyjaśnia Ilnicka-Mądry.

Dorota Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego zapowiedziała, że władze województwa szczególnie będą przyglądać się sytuacji w szpitalu w Zdrojach. - Monitorujemy co miesiąc i nadal będziemy monitorować sytuację nie tylko Zdrojów, ale każdej jednostki. Zdroje są pod naszą szczególną troską, obecnie wymagają szczególnej atencji. To wiemy i będziemy przygotowywać to na bieżąco - tłumaczy Łabinowicz.

W najlepszej sytuacji wśród szpitali marszałkowskich jest placówka w Gryficach, która na koniec półrocza zanotowała zysk w wysokości prawie sześciu milionów złotych.
Jak mówi Maria Ilnicka-Mądry, są duże wątpliwości czy w drugim półroczu uda się nadrobić straty.
Dorota Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego zapowiedziała, że władze województwa szczególnie będą przyglądać się sytuacji w szpitalu w Zdrojach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty