Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Rafał Zając w "Rozmowie pod krawatem". Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Rafał Zając w "Rozmowie pod krawatem". Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Deklaruje w kampanii wyższe zarobki dla mieszkańców Stargardu i przekonuje - w "Rozmowach pod krawatem - że to nie są czcze obietnice. Prezydent Stargardu Rafał Zając pytany, na ile samorząd może mieć wpływ na pensje, tłumaczył, że można np. stwarzać lepsze warunki rozwoju przedsiębiorców.
- Duża podaż miejsc pracy powoduje presję na wzrost wynagrodzeń, powoduje również przypływ nowych mieszkańców do Stargardu. Przyciąganie dobrych, atrakcyjnych miejsc pracy daje też tę możliwość, że ludzie, którzy otrzymują tam zatrudnienie, mają wyższe wynagrodzenia - mówił Zając.

- To jest cecha rynku pracy, panie prezydencie - wtrącił prowadzący rozmowę, Przemysław Szymańczyk. - Warunków pracy w Polsce, a nie w Stargardzie.

- Warunki do inwestowania w Stargardzie stwarza samorząd. My zainwestowaliśmy w tereny Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii około 100 milionów złotych i dziś widzimy tego efekty - odparł prezydent Stargardu.

Rafał Zając mówił także, że jego optymistyczne prognozy wynikają między innymi z obserwacji, jak skokowo rośnie w budżecie Stargardu kwota z podatku od osób fizycznych.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 21 października. Drugą turę wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowano na 4 listopada.
Prezydent Stargardu Rafał Zając, pytany w "Rozmowach pod krawatem", na ile samorząd może mieć wpływ na pensje, tłumaczył, że można np. stwarzać lepsze warunki rozwoju przedsiębiorców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty