Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Tylko dwa procent nauczycieli wyobraża sobie nauczanie bez zadań domowych - takie dane przedstawiono na konferencji "Jak realizować proces kształcenia i wychowania w szkołach?", która odbyła się w poniedziałek w Szczecinie. Wzięli w niej udział dyrektorzy zachodniopomorskich podstawówek.
Wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć uważa, że o ilości zadań domowych dla dzieci rodzice powinni rozmawiać z nauczycielami. - W każdym przypadku istotną kwestią jest dialog, który rodzice powinni prowadzić z dyrektorami. To jest kwestia dialogu z nauczycielami i to jest kwestia zapisów, które powinny być wewnątrz szkoły. To jest także kwestia nadzoru dyrektora nad sensem zadawania pracy domowej: na ile zadanie domowe ma związek z lekcją, a nie jest "karą", bo dzieci były niegrzeczne - mówił Kopeć.

Wiceminister dodawał, że regulowanie obciążenia dzieci zadaniami domowymi nie może odbywać się na zasadzie decyzji centralnej. - Powinno się to odbywać, i takie są rekomendacje, na poziomie szkoły, ponieważ różne są też oczekiwania rodziców w różnych typach szkół, jak i też w różnych szkołach. Powinno być to dopasowane do możliwości uczniów. Nie da się zrobić tego jednym, centralnym zarządzeniem - uważa Kopeć.

O zbyt dużym obciążaniu dzieci zadaniami domowymi alarmują rodzice. Nauczyciele twierdzą jednak, że prace domowe są potrzebne. Według kolejnych danych przedstawionych na konferencji, 42 procent nauczycieli uważa zadanie domowe za konieczne w procesie kształcenia, a aż 55 procent za zdecydowanie konieczne.
Wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć uważa, że o ilości zadań domowych dla dzieci rodzice powinni rozmawiać z nauczycielami.
Wiceminister dodawał, że regulowanie obciążenia dzieci zadaniami domowymi nie może odbywać się na zasadzie decyzji centralnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty