Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Ze spokojem podchodzi do sondaży, które wieszczą przegraną kandydatów PiS w dużych miastach. Jednocześnie przyznaje, że to nie będą łatwe wybory - szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba podkreślał w "Rozmowach pod krawatem", że jego partia pokazuje młodych działaczy, którzy nie stoją na przegranej pozycji w starciu z kandydatami opozycji.
- Jaki w Warszawie, Wasserman w Krakowie czy Płażyński w Gdańsku to pokazanie nowego oblicza PiS - mówił Poręba, ale przyznawał jednocześnie, że gdy przez lata w sejmikach rządziło PO i PSL, potrzebna jest mobilizacja w szeregach jego ugrupowania. - Na 16 w 15 województwach jesteśmy w opozycji. Chcąc tą sytuację zmienić, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę to mecz Prawo i Sprawiedliwość kontra Reszta Świata, musimy wygrać tak, żeby w sposób realny, czyli mieć większość jako Prawo i Sprawiedliwość w poszczególnych radach sejmików wojewódzkich i to jest olbrzymie, bardzo ciężkie i trudne wyzwanie, bo przeciwko sobie mamy zjednoczoną, toksyczną i bardzo agresywną opozycję.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października.
- Jaki w Warszawie, Wasserman w Krakowie czy Płażyński w Gdańsku - to pokazanie nowego oblicza PiS - mówił Poręba, ale i przyznawał jednocześnie, że gdy przez lata w sejmikach rządziło PO i PSL, potrzebna jest mobilizacja w szeregach jego ugrupowania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty