Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ten rok PŻM może zakończyć z zyskiem - prognozuje minister gospodarki morskiej i śródlądowej. Dodaje, że gdy poprzednie rządy podejmowały fatalne decyzje, tylko dzięki determinacji załogi udało się uratować Polską Żeglugę Morską - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Marek Gróbarczyk.
Polityk PiS zwracał uwagę, że jego resort "odziedziczył" Polską Żeglugę Morską z 1,5-miliardowym długiem i kredytami w zachodnich bankach.

- Przede wszystkim skupiliśmy się na tym, żeby stworzyć rozwiązanie: konsorcjum finansowe, które przejmie na siebie te zobowiązania przy restrukturyzacji i programie naprawczym w PŻM. Dzisiaj można powiedzieć, że PŻM jest bezpieczny. Myślę, że ten rok zakończy się - mam taką nadzieję - z zyskiem, a w przyszłym roku PŻM osiągnie zdolność inwestycyjną - zapowiedział minister Gróbarczyk.

Rozwój PŻM-u Gróbarczyk widzi m.in. w usługach promowych.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w PŻM z poprzednich lat prowadzi prokuratura. Jak informował obecny zarządca komisaryczny, dotyczy to między innymi płacenia służbowymi kartami kredytowymi na przykład za luksusowe cygara czy damską bieliznę na kwoty idące w setki tysięcy dolarów.
- Przede wszystkim skupiliśmy się na tym, żeby stworzyć rozwiązanie: konsorcjum finansowe, które przejmie na siebie te zobowiązania przy restrukturyzacji i programie naprawczym w PŻM. Dzisiaj można powiedzieć, że PŻM jest bezpieczny. Myślę, że ten rok zak

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty