Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Andrzej Durka. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Andrzej Durka. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
W wyborach na prezydenta Szczecina popiera Piotra Krzystka, a nie Sławomira Nitrasa. Choć to Nitras jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Andrzej Durka, "jedynka" na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego do zachodniopomorskiego sejmiku z okręgu szczecińsko-polickiego wyjaśniał, że chociaż część działaczy PSL-u kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej, to nie ma obowiązku popierać Nitrasa.
Prowadzący rozmowę Przemysław Szymańczyk przypomniał słowa Durki, jakie padły w Radiu Szczecin 10 lat temu, że "Im mniej Nitrasa, tym lepiej". Dziś Andrzej Durka podtrzymuje te słowa.

- Mam z nim do czynienia od 1998 roku, więc wiele razem przeszliśmy i pozytywnych, i niestety negatywnych zdarzeń - mówił działacz PSL-u.

- Czyli pan popiera Piotra Krzystka w wyborach na prezydenta Szczecina - zapytał redaktor.

- Zdecydowanie uważam, że powinna być kontynuacja - odpowiedział Durka.

- Uzgodnił pan to stanowisko, które dzisiaj wygłosił pan na naszej antenie, ze stanowiskiem partii i przewodniczącym Jarosławem Rzepą? - dopytywał Przemysław Szymańczyk.

- Nie, z nikim nie uzgadniałem - odparł Andrzej Durka.

W nadchodzących wyborach, które odbędą się 21 października, Polskie Stronnictwo Ludowe nie wystawiło swojego kandydata na prezydenta Szczecina. W poprzednich wyborach o fotel włodarza miasta walczył Bohdan Roszkowski. Zagłosowało na niego około tysiąca osób.
- Mam z nim do czynienia od 1998 roku, więc wiele razem przeszliśmy i pozytywnych, i niestety negatywnych zdarzeń - mówił Andrzej Durka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty