Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.pixabay.com/photo-688566 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-688566 (domena publiczna)
Coraz więcej korków mamy na szczecińskich ulicach. Jeden z najpotężniejszych widać na ulicy Zegadłowicza.
- Kto w końcu pójdzie po rozum do głowy i przywróci nam światła na Głębokim? - pyta nasza słuchaczka. - Przecież to jest koszmar, żeby dzień w dzień stać w dwukilometrowym korku.

Korek sięga ulicy Szczecińskiej w Pilchowie. Nieco mniejszy zator w tym samym miejscu widać na Kupczyka od strony Wołczkowa.
- Kto w końcu pójdzie po rozum do głowy i przywróci nam światła na Głębokim? - pyta nasza słuchaczka.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Ronda nie wszędzie się sprawdzają, ale... kto się do tego przyzna?
Niestety, narzekają tylko ludzie jadący z kierunku Polic, uważają że 20 minutowy korek to tragedia, ludzie jadący z kierunku Osowa i ci jadący z kierunku Wolczkowa stoją teraz około 10 min, a zawsze stali 30 - 40 min. Uważam, że nie jest tak źle
Przez całe wakacje jeżdżąc do pracy na drodze Osowo-Głębokie traciłem minimum 20 minut. I co, narzekałem i żaliłem się? Nie. Mieszkańcy Polic stoją w korku od tygodnia i już biadolą. Ludzie, ogarnijcie się!
Teraz narzekacie? Poczekajcie, aż zaczną budować prawdziwe rondo i zrobią ze skrzyżowania plac budowy....
Problemem nie jest rondo problemem są kierujący którzy podczas jazdy nie umieją się skupić na jeździe samochodem. Mają czas na rozmowę przez telefon, wysyłanie sms-ów, robienie makijażu, i robieniu zdjęć "niby korka" aby wrzucić na portal społecznościowy. Wystarczy dobrze uważać i znać zasadę ronda i można bez niczego jeździć. Dlatego raczej zalecałbym egzaminy z jazdy i przepisów co 5 lat dla wszystkich kierujących.Połowa by nie zdała i korki by się zmniejszyły. A druga kwestia to taka że każdy chce mieszkać za miastem, to teraz musi stać w korku. I nie pomyślał że budując dom może nie być dobrego dojazdu do centrum nawet za kilka lat.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty