Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Przebudowa ulicy Arkońskiej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Przebudowa ulicy Arkońskiej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W sobotę, w związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Arkońskiej w Szczecinie, wprowadzono zmiany w komunikacji miejskiej. Zamiast tramwajów, kursują autobusy.
Zmiany nastąpiły na liniach tramwajowych 1 i 9. Od sobotniego poranka składy nie dojeżdżają już do Jeziora Głębokiego. Tramwaje kursują tylko do zajezdni "Pogodno", która pełni funkcję pętli. W ich miejsce wprowadzono autobusy zastępcze. Linia 809 wozi pasażerów od Żołnierskiej przez Klonowica, Wernyhory, Unii Lubelskiej, Zegadłowicza do Kąpieliskowej.

Utrudnienia związane są z budową drugiej części ronda przy skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicą Szafera i mają potrwać co najmniej trzy miesiące.

Cała przebudowa ulicy Arkońskiej powinna skończyć się po wakacjach przyszłego roku. Remont zakłada: przebudowę istniejącej pętli tramwajowej "Las Arkoński" na pętlę tramwajowo-autobusową, przebudowę Arkońskiej na ulicę o szerokości jezdni 13 metrów o czterech pasach ruchu, po dwa pasy w każdą stronę, budowę torowiska tramwajowego, chodników, dwukierunkowych ścieżek rowerowych, przystanków tramwajowo-autobusowych typu "wiedeńskiego", a także budowę parkingu przy stadionie Arkonii na 170 miejsc. Koszt inwestycji to około 90 milionów złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty