Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozmowa o ewentualnych koalicjach odbędzie się po drugiej turze wyborów - mówił we wtorek w "Rozmowie pod Krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
PiS nie wygrał ani w wyborach do szczecińskiej rady miasta, ani do zachodniopomorskiego sejmiku. Ale ma szansę utworzyć większościową koalicję. Podstawowym warunkiem - choć w sejmiku nawet taki alians może nie wystarczyć - PiS musi współpracować z Bezpartyjnymi Piotra Krzystka.

Sam Krzystek mówi, że jest otwarty na współpracę ze wszystkimi siłami: "pytanie, kto będzie chciał rozmawiać i na jakiej zasadzie". Przegrany w wyborach prezydenckich Sławomir Nitras apeluje do Krzystka, aby wybrał Koalicję Obywatelską. Szef szczecińskiego PiS Leszek Dobrzyński odpowiada:

- W ogóle nie chciałbym się odnosić ani do słów ani wyczynów pana posła Nitrasa. Myślę, że nie jest to w ogóle postać polityczna, do której powinniśmy nawiązywać. Przed nami druga tura wyborów, jesteśmy w kampanii wyborczej. O wszystkich koalicjach i rozwiązaniach będziemy myśleć i dyskutować mniej więcej za dwa tygodnie - mówi Dobrzyński.

PiS współpracował z Piotrem Krzystkiem i Bezpartyjnymi przez ostatnie cztery lata w szczecińskiej radzie miasta. W sejmiku od 12 lat rządziło PO i PSL.
Przegrany w wyborach prezydenckich Sławomir Nitras apeluje do Krzystka, aby wybrał Koalicję Obywatelską. Szef szczecińskiego PiS Leszek Dobrzyński odpowiada:

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty