Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Polscy żołnierze w Afganistanie. Fot. Rafał Molenda [Radio Szczecin/Archiwum]
Polscy żołnierze w Afganistanie. Fot. Rafał Molenda [Radio Szczecin/Archiwum]
Rehabilitacja dla weteranów, imprezy integracyjne dla żołnierzy ale i terapie dla rodzin - to plany szczecińskiego Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju.
Organizacja w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia powstania, a w rozmowie z portalem polska-zbrojna.pl prezes Tomasz Kloc wymienia cele na 11. rok działalności.

To przede wszystkim rodzinne turnusy rehabilitacyjne dla rannych weteranów oraz członków ich rodzin. Kloc mówi też o spływach kajakowych na Mazurach, rajdach pieszych, górskich i rowerowych czy zawodach strzeleckich. W 2019 roku mają się też odbywać warsztaty terapeutyczne dla rodziców poległych żołnierzy.

Kloc w "Polsce Zbrojnej" podkreśla, że wielu rodziców dopiero po udzieleniu profesjonalnej opieki psychologicznej umie sobie poradzić z traumą spowodowaną śmiercią syna-żołnierza. Stowarzyszenie powstało w 2008 roku w Szczecinie. Od tego czasu integruje środowisko weteranów i je reprezentuje.
Relacja Tobiasza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty